Spacerownik, Z ostatniej chwili

Gmina Stary Sącz wyróżniona za projekt „Gniazda”

Opublikowano: 27 listopada, 2016 o 3:08 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Gmina Stary Sącz została wyróżniona w VIII edycji konkursu Samorząd Równych Szans za projekt: Integracyjna Grupa Teatralna 2016. Wyróżnienie na uroczystej gali w Krakowie odebrał w piątek burmistrz Jacek Lelek.

Konkurs organizowany jest przez Fundację „Instytut Rozwoju Regionalnego”, a patronat honorowy objęły nad nim między innymi Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Obywatelskich, Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

„Samorząd równych szans” to ogólnopolski konkurs organizowany od 2009 r. Celem przedsięwzięcia jest promocja najlepszych praktyk jednostek samorządu terytorialnego w zakresie polityki na rzecz praw osób z niepełnosprawnościami i poprawy jakości ich życia. Projekt realizowało stowarzyszenie Gniazdo, a Gmina Stary Sącz go współfinansowała.

W projekcie wzięło w nim udział około 30 osób: podopieczni Gniazda, uczennice Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego, Prywatnego Gimnazjum i uczestnicy Placówki Wsparcia Dziennego. W ramach projektu zostało przygotowane przedstawienie muzyczne pt. „Być kobietą”. Scenariusz i reżyseria są dziełem Jolanty Koszkul, a od strony muzycznej przedstawieniem zajmował się Marcin Błażusiak. Premiera spektaklu miała miejsce podczas obchodów Dnia Matki w starosądeckim „Sokole” a została poprzedzona pokazem przedpremierowym na „Stawach” podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka. Na przedstawienie składa się dziewięć piosenek wzbogaconych kolorowymi strojami, układami tanecznymi i dowcipnymi dialogami jest entuzjastycznie przyjmowane. Spektakl był pokazywany m.in. w Krakowie na festiwalu „Kocham Kraków z wzajemnością, na festynie w Miliku, na „święcie rodzin” w Środowiskowym Domu Samopomocy, na urodzinach Nowego Sącza i podczas Starosądeckiego Jarmarku Rzemiosła.

WYNIKI:


LAUREACI STATUETKI:

1. JASTRZĘBIE-ZDRÓJ „Jastrzębie-Zdrój – w służbie niepełnosprawnym mieszkańcom”

2. KONIN „Inkubator Aktywności”

3. WARSZAWA „Od systemowego podejścia do realizacji! Wybrane działania miasta stołecznego Warszawy zrealizowane w 2015 roku na rzecz osób z niepełnosprawnościami”

 

WYRÓŻNIENI:
1. GLIWICE „BIBLIOTEKA SZEROKO OTWARTA – działania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach na rzecz osób z niepełnosprawnością”

2. KATOWICE „Kompleksowe działania podejmowane w mieście Katowice na rzecz młodzieży niepełnosprawnej”

3. KRAKÓW „Przewodnik po Krakowie dla niepełnosprawnego turysty i aplikacja mobilna przewodnika”

4. ŁÓDŹ „Łódzki system wczesnego wspomagania rozwoju”

5. RYBNIK „Kompleksowe podejście samorządu do wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi zagrożonych wykluczeniem społecznym”

6. SŁUPSK „Przyjazny transport w Słupsku – dostosowanie przestrzeni i komunikacji miejskiej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami”

7. SOSNOWIEC „Wsparcie integracji oraz codziennej egzystencji niepełnosprawnych mieszkańców Sosnowca poprzez stworzenie warunków do ich większej mobilności”

8. WROCŁAW „Wrocław bez barier 2016”

 
POWIAT ZIEMSKI

LAUREACI STATUETKI:

1. POWIAT OPOCZYŃSKI „Powiatowy Program Działań na rzecz Osób Niepełnosprawnych dla Powiatu Opoczyńskiego na lata 2015-2020”

2. POWIAT POZNAŃSKI „PARK ORIENTACJI PRZESTRZENNEJ – Stworzenie otwartej strefy rekreacji dziecięcej na potrzeby uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach oraz mieszkańców powiatu poznańskiego”

3. WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE „Kampania społeczno-informacyjna Rodzicielstwo bez barier”

 

WYRÓŻNIENI:


1. POWIAT CIESZYŃSKI „USPRAWNIANIE PRZEZ DZIAŁANIE”

2. POWIAT KARTUSKI „Zintegrowany system edukacji i pomocy dla dziecka niepełnosprawnego w powiecie kartuskim”

3. POWIAT LIMANOWSKI „Powiatowa Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego i Ortopedycznego prowadzona przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej”

4. POWIAT PISKI „Klub samopomocy dla osób niepełnosprawnych – kompleksowe wsparcie osób niepełnosprawnych oraz ich otoczenia w społeczności lokalnej”

5. POWIAT WIELICKI „Aktywna Mama”

 
GMINA

LAUREACI STATUETKI:

1. BRUSY „Gmina Brusy dla Niepełnosprawnych”

2. GÓRNO „Aktywni mimo barier”

3. PIŁA „Platforma Praca”

 

WYRÓŻNIENI:

1. DOBRZYCA „Ogólnopolskie Konfrontacje Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej”

2. KNURÓW „Punkt Informacyjny dla Osób z Niepełnosprawnością – standardy pracy socjalnej z osobą i rodziną z niepełnosprawnością”

3. STARY SĄCZ „Integracyjna Grupa Teatralna 2016”

4. STĄPORKÓW „Dobra przestrzeń – świetlica dla dzieci niepełnosprawnych w Stąporkowie”

UM SS

Komentarze

Partnerzy

herb 112092751_901790209899742_1325318935_n  
"