Edukacja, Z ostatniej chwili

Rozporządzenie w sprawie egzaminu ósmoklasisty podpisane!

Opublikowano: Sierpień 10, 2017 o 7:48 am   /   przez   /   komentarze (5)

Zakończono prace legislacyjne nad rozporządzeniem w sprawie egzaminu ósmoklasisty. Nowy akt prawny wejdzie w życie 1 września 2017 r. i po raz pierwszy zostanie zastosowane w związku z egzaminem ósmoklasisty w roku szkolnym 2018/2019.

Ogólny harmonogram egzaminu ósmoklasisty

Nowe rozporządzenie określa szczegółowe warunki i sposób przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty dla uczniów szkół podstawowych i słuchaczy szkół podstawowych dla dorosłych. Po raz pierwszy uczniowie będą zdawać nowy egzamin w roku szkolnym 2018/2019.

Dzień egzaminu Przedmiot Czas trwania
I. język polski 120 minut
II. matematyka 100 minut
III. język obcy nowożytny (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński lub włoski) 90 minut
przedmiot do wyboru (biologia, chemia, fizyka, geografia lub historia) 90 minut

Rozporządzenie w sposób szczegółowy reguluje przebieg egzaminu. W tym zakresie regulacje są zbliżone do tych, które obowiązywały w odniesieniu do egzaminu gimnazjalnego.

info. MEN

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Rozporządzenie w sprawie egzaminu ósmoklasisty podpisane!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
anonymusrufus
Gość

Elegancko. Najpierw zrobili ludzim wodę z mózgu głosząc, że te egzaminy gimnazjalne to nieporozumienie, niepotrzebny wydatek pieniedzy i w ogóle bee. A teraz przepisali jota w jotę stare rozporządzenie o egzaminach gimnazjalnych, nazwali to egzaminem po ósmej klasie i już się zrobił egzamin i wszystko koło tego potrzebne i słuszne. Wot filozofia.

Starosądeczanka
Gość

Nieporozumieniem był egzamin szóstoklasisty , czytaj uważnie, a potem komentuj ! Egzamin po 8 klasie i po 3 gimnazjum to egzamin do szkoły średniej , zawsze tak było.

anonymusrufus
Gość

Egzamin gimnazjalny nigdy nie był egzaminem do szkoły średniej. Narracja była prosta i oczywista. likwidujemy gimnazja, likwidujemy egzamin gimnazjalny. Sprawdzianu szóstoklasisty nie było takiego, a był egzamin po szkole podstawowej, który został zlikwidowany i okrzyknięty jak pisałem wyżej

Edi
Gość

Zgadzam sie z Toba jest jeszcze jedna kwestia ,od kiedy to szkoly podstawowe egzaminowaly do szkol srednich ???Co ? Ktos powie punktacja ?! O matko jakaz to skarbnica wiedzy i umiejetnosci tym bardziej ze szkola w SS jest na szarym koncu jezeli chodzi o wyniki.Jednym slowem jaki byl bajzel taki bedzie nadal tylko rozciagniety w czasie.

AAA.....
Gość

Jeżeli tacy absolwenci jak Ty, to rzeczywiście niski poziom ….

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a