Edukacja, Z ostatniej chwili

Uczniowie z Barcic wspierają dzieci z Ukrainy

Opublikowano: Listopad 14, 2017 o 9:48 am   /   przez   /   komentarze (11)

Róbmy coś ponad zwykłą przyzwoitość, dawajmy innym, tym najsłabszym z naszego życia więcej….”                                          

  Ks. Jan Kaczkowski

W dniach 26.10-07.11 w Szkole Podstawowej w Barcicach odbyła się zbiórka odzieży, zabawek, leków, środków higienicznych i czystości dla Polaków mieszkających w gminie Jakuszynka na Ukrainie. Po raz kolejny Nasi Uczniowie i ich Rodzice ochoczo i z wielkim zaangażowaniem włączyli się akcje. Mimo, iż okres zbiórki był krótki udało się zebrać ogromną ilość darów, które zostały przekazane Fundacji Bratnia Dusza  na konferencji prasowej z udziałem władz Nowego Sącza, która miała miejsce 9 listopada w Centrum Informacji Turystycznej. Na ręce Pań Opiekunek Szkolnego Klubu Wolontariatu złożone zostały oficjalne podziękowania Konsula polskiego na Ukrainie dla szkoły w Barcicach za wsparcie działań na rzecz naszych rodaków i pomoc rzeczową. Dzięki zebranej odzieży i lekom zima dla mieszkańców gminy Jakuszynka nie będzie już tak okrutna. Zebrane maskotki natomiast zasilą paczki mikołajowe dla podopiecznych polskich Sierocińców na Ukrainie, które Fundacja pragnie zrobić i dostarczyć im przed Świętami Bożego Narodzenia .

Szczególne podziękowania kierujemy dla Uczniów Klas I-III Szkoły Podstawowej i ich Rodziców za ogromne zainteresowanie, wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka  i  przekazane dary.

Dziękujemy Uczniom klas IV-VII i Gimnazjum za włączenie się w akcję i jej wsparcie.

Dziękujemy Dyrekcji, Wychowawcom i Nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu akcji.

Nasze podziękowania pragniemy także przekazać  Firmie Max- Parkiet – Janinie i Robertowi Batko z Gołkowic za udostępnienie busa i darmowy transport darów do CIT.

Opiekunki Szkolnego Klubu Wolontariatu w Barcicach

L.Lachowska, J. Szewczyk-Kiełbasa

Komentarze (11)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Listopad 14, 2017 o 3:10 pm pytam

  Czy rodzice i nauczyciele z Barcic uświadamiają swoich uczniów,co dziadkowie i rodzice dzieci z ukrainy(na Wołyniu)w czasie II wojny światowej robili z polskimi dziećmi i czego w obecnej chwili uczą ich w szkołach?

  Odpowiedź
  • Listopad 14, 2017 o 3:59 pm Anonim

   Tak.uświadamiają. Nie zmienia to jednak faktu,ze potrzebujący dzisiaj nie mogą cierpieć za błędy i zbrodnie ich przodków. Nie można mylić pojęć- co było kiedyś, a co jest teraz. My też nie chcielibyśmy,aby za granicami naszego kraju patrzono na nas przez pryzmat jednostek,które negatywnie wpisały się w historię naszej Ojczyzny

   Odpowiedź
  • Listopad 14, 2017 o 4:07 pm Xyz

   Tak . Uświadamiają. Nie zmienia to jednak faktu,ze Polacy mieszkający dzisiaj w ogromnej biedzie nie mogą cierpieć za zbrodnie przodków. My też nie chcielibyśmy,aby nas w taki sposób oceniano za granicami naszego kraju

   Odpowiedź
  • Listopad 14, 2017 o 5:35 pm ja

   Polecam powrót do szkoły – chociażby tej w Barciach. Nie dość, że znajdzie Pan/ Pani odpowiedź na zadane pytanie – słyszałam, że obecnie w szkołach uczy się umiejętności czytania ze zrozumieniem. W artykule napisano jasno – zbiórka dla Polaków (!) mieszkających na Ukrainie. Osobiście gratuluję nauczycielom i uczniom zaangażowania w tak piękną akcję.

   Odpowiedź
  • Listopad 14, 2017 o 11:29 pm Anonim

   To była zbiórka dla POLAKÓW mieszkających na Ukrainie!

   Odpowiedź
 • Listopad 14, 2017 o 3:39 pm Starosądeczanin

  Piękna akcja , Wspaniali ludzie. Brawo Barcice

  Odpowiedź
 • Listopad 14, 2017 o 5:41 pm Anonim

  Ludzie to dla Polaków- tyle, że poza Polską która o nich zapomniała. Do Syri wysyłamy pomoc a swoim obywatelom nie pomożemy.

  Odpowiedź
  • Listopad 14, 2017 o 10:24 pm Rodzic

   Wspaniały pomysł ,zawsze jak tylko dam radę to pomogę i tego samego będę uczyć moich dzieci.Pozdrowienia dla organizatorów.

   Odpowiedź
   • Listopad 14, 2017 o 11:34 pm Org

    Bardzo dziękujemy za wsparcie i pomoc!bez Państwa zaangażowania i ogromnej pomocy materialnej nie bylibyśmy w stanie pomóc Naszym Rodakom-Polakom(!) mieszkającym w bardzo ciężkich warunkach z dala od Ojczyzny.

    Odpowiedź
 • Listopad 15, 2017 o 10:14 am Absolwent

  Nie ma się co przejmować coponiektórymi burakami, którzy próbują zaistnieć. Róbcie swoje i nie oglądajcie się za siebie. Trzymajcie się i nie przejmujcie. A nauczycielom gratuluje

  Odpowiedź
  • Listopad 16, 2017 o 7:15 pm Anonim

   A czego ty jesteś absolwentem jak pisać nie umiesz ?

   Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a