Kultura, Ludzie z pasją, Z ostatniej chwili

Elżbieta i Patrycja Szot. Sztuka zapisana w genach

Opublikowano: Październik 17, 2017 o 11:22 am   /   przez   /   komentarze (12)

Każdy z nas zna powiedzenie „Niedaleko pada jabłko od jabłoni” prawda? Na pewno nie trzeba go wyjaśniać rodzinie Szot, w której miłość do sztuki musiała zostać zapisana w genach.

Elżbieta Szot czyli mama i artystka w jednej osobie, jest autorką malarskich poematów pokazujących wiele ważnych i uroczych zakątków Starego Sącza oraz krajobrazu Beskidu Sądeckiego. Patrycja, chociaż nie poszła w ślady mamy, bo jest studentką V roku Psychologii Klinicznej, to sztukę ma w genach.

Postanowiłam mieć dochodowy fach w ręku -mówi Patrycja –celowo wybrałam studia, bo w życiu najważniejszy jest zawód. Malarstwo to pasja. Niestety nie da się z tego żyć. Kocham to co robię, a te obrazy powstały w zaledwie 5 dni. Natury nie da się oszukać. 

 

Patrycja traktuje malarstwo jak hobby a plener malarski i wczorajszy wernisaż zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych był jej debiutem. (zobacz) Główną pasją Patrycja jest tworzenie biżuterii z kamieni szlachetnych i półszlachetnych, jednak obrazy potrafi stworzyć, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. I wcale się nie dziwimy…jak się ma takie GENY!

Mama Patrycji, starosądeczanka Elżbieta Szot tworzy od 25 lat. Jej prace wystawiane i doceniane są zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in we Włoszech i Słowacji. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu, prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ośrodek Kultury oraz Powiatową i Miejsko-Gminna Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu.

Polub nas na Facebooku  bądź na bieżąco: Starosądeckie.info 

 

Dodaj komentarz

12 komentarzy do "Elżbieta i Patrycja Szot. Sztuka zapisana w genach"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Ja
Gość

Pogratulować ?

Gosia
Gość

BRAWO DZIEWCZYNY !!!

Obserwstor
Gość

Gratuluję zdolnej i ślicznej córki,

Ja
Gość

Też gratuluję

Monia
Gość

Patuszka ale sie ciesze!!! Jestes madra i zdolna kobitka. Z calego serca gratuluje sukcesu. Wygladasz pieknie a te okulary dodaly Ci pazura. Tak trzymac!

Obs.
Gość

Gratuluję,mam kilka Pani obrazów ale wygląda na to, że wyrosła konkurencja. Życzę dalszych sukcesów obu artystkom i mam nadzieję że córka odziedziczyła po mamie także charakter ?

magda
Gość

GRATULACJE – Elka tak trzymać Paula jesteś mądrą i śliczna dziewczyna, dziewczyny jeszcze raz gratuluje

Anonimowo
Gość

Pani Elżbieto. Jest pani utalentowaną i przemiłą osobą. Dziękuję jeszcze raz za nadzwyczajny wkład w akcję charytatywną w czerwcu. Życzę dalszych sukcesów, zdrowia i spełnienia marzeń. A.

Anonimowo
Gość

Dziewczyny wielkie brawa jesteśmy dumne że mamy takie kuzynki jeszcze raz GRATULACJE…..

Elżbieta i Patrycja
Gość

Dziękujemy wszystkim za ciepłe słowa 🙂 Pozdrawiamy serdecznie!

?
Gość

Dziewczyny jesteście Skarbami w Naszej Małej Ojczyźnie.
Życzę wszystkiego dobrego?

Aga K.
Gość

Gratulacje dla mamy i córki!

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a