Ogłoszenia parafialne, Z ostatniej chwili

Z bukietem do Matki Bożej Zielnej. Konkurs!

Opublikowano: Sierpień 14, 2017 o 7:34 am   /   przez   /   komentarze (0)

Według starego zwyczaju 15. sierpnia na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – zwanym Świętem Matki Boskiej Zielnej – przygotowywano wiązanki z ziół, kwiatów i owoców. Bukiety zielne poświęcano zaznaczając w ten sposób szacunek dla natury, która żywi, leczy i zachwyca.

Ten piękny polski zwyczaj przypomina starszym i uczy młodych, że zioła rosną na łąkach i w ogrodach a nie na sklepowych półkach. Konkurs na najpiękniejszy bukiet zielny to pomysł nie tylko na kultywowanie tradycji, ale też poszerzanie świadomości ekologicznej i zanikającej wiedzy o roślinach oraz ich właściwościach leczniczych.

Po raz trzeci w Starym Sączu Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Gniazdo organizuje KONKURS na najpiękniejszy bukiet zielny. Współorganizatorami tego wydarzenia jest: Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im Wiktora Bazielicha w Starym Sączu, Zespół Parków Krajobrazowych (Oddział w Starym Sączu) i Julia Dziedzic Radna Rady Miejskiej w Starym Sączu.

Konkurs jest dla wszystkich. Nie ma ograniczeń wiekowych a na zwycięzców czekają nagrody! 

Nagrody ufundowali: Matka Ksieni Elżbieta Wielebińska,  Park M, Firma Batim, Zespół Parków Krajobrazowych Oddział Stary Sącz, Kwiaciarnia Akant w Starym Sączu, Stanisław Pasoń CHŁOP.

Patronat medialny nad konkursem sprawuje nasz portal Starosądeckie. info oraz Z Grodu Kingi.Honorowy patronat nad konkursem objęła Matka Ksieni Elżbieta Wielebińska.

Podsumujmy:

– Zbieramy zioła i kwiaty z naszej okolicy.

– Zanosimy bukiety w dniu 15 sierpnia do Klasztoru Sióstr Klarysek w Starym Sączu, gdzie zostaną poświęcone na Mszy św o godzinie 10:30

– Po Mszy św. jury wyłoni zwycięzców

– Nie trzeba się zapisywać. Po prostu bądźcie z nami w ten dzień z pięknymi bukietami!

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a