Sport, Z ostatniej chwili

Oldboye ze Starego Sącza na Mistrzostwach Polski w piłce siatkowej

Opublikowano: 25 czerwca, 2016 o 7:37 am   /   przez   /   komentarze (0)

Już po raz 21. w Drzonkowie koło Zielonej Góry odbyły się Mistrzostwa Polski Old Boyów w piłce siatkowej. Zawody noszą imię Wojciecha Zielińskiego – nieżyjącego dziennikarza związanego z tą imprezą.

Turniej rozgrywany jest w sześciu kategoriach wiekowych, zaczynając od najmłodszej 35+ i co 5 lat – na kategorii 60+ kończąc. W mistrzostwach po raz pierwszy udział wzięła drużyna „OLD BOY STARY SĄCZ” w kategorii 60+.  Na 9. zgłoszonych drużyn w tej kategorii wiekowej, ekipa ze Starego Sącza zajęła 7 miejsce.

Pierwszy mecz z rówieśnikami z Wrocławia wygraliśmy w setach 2 : 1, drugi mecz z kolegami z Koszalina przegraliśmy 0 : 2. Z kolei Wrocław wygrał z naszymi pogromcami z Koszalina i to Wrocław awansował do półfinału (decydowały tzw. małe punkty).  Skład starosądeckiej drużyny oparty jest na amatorach, pasjonatach siatkówki  (urodzeni w 1956 roku i starsi).

Z naszego województwa w Mistrzostwach bierze udział drużyna z Nowego Sącza pod nazwą Sport Partner Nowy Sącz. Drużyna ta złożona z byłych zawodników Beskidu Andrychów, Czarnych Radom, Legii Warszawa – trudno aby było inaczej – wygrała swoją kategorię wiekową – 55+  (startowało 7 drużyn).

Impreza w Drzonkowie z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku we wszystkich kategoriach wiekowych wzięło udział 59 drużyn z całej Polski (rekord).

Z siatkarskim pozdrowieniem Jan Burda (kierownik drużyny)