Sport, Z ostatniej chwili

Ponad 200 trenerów piłki nożnej szkoli się w Nowym Sączu

Opublikowano: Luty 24, 2018 o 12:25 pm   /   przez   /   komentarze (4)

„Kompleksowy rozwój dzieci i młodzieży w ujęciu motorycznym” to temat II Konferencja Only Futbol, która odbywa się dzisiaj (24 luty) w Hotelu Beskid. W uroczystym otwarciu wziął udział Tomasz Michałowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowego Sącza oraz sądecki radny Patryk Wicher. 

– Chcę podziękować organizatorom, że już po raz drugi ta konferencja odbywa się w Nowym Sączu – mówił Tomasz Michałowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Nowego Sącza. – Do naszego miasta przyjechało wielu znakomitych gości z całej Polski, w tym z klubów ekstraklasowych, aby rozmawiać o najistotniejszych zagadnieniach z dziedziny piłki nożnej, szczególnie tej skierowanej do grup dziecięcych i młodzieżowych. Musimy ciągle się rozwijać. To jest najistotniejsze. Jak mówił Jan Paweł II: „Ze wszystkich rzeczy nieważnych piłka nożna jest najważniejsza”.

 

Gościmy ponad dwustu trenerów z całej Polski i fanów piłki nożnej – mówi Stanisław Szpyrka, organizator konferencji. – Są wśród nich trenerzy piłki nożnej, ale też przedstawiciele świata futbolu, sportu czy nauczyciele wychowania fizycznego.

Wśród prelegentów można wymienić doktora Krzysztofa Paluszka, dyrektora Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin czy Rafała Ulatowskiego, szefa szkolenia w Lechu Poznań, albo Portugalczyka Goncalo Feio, który pracował w sztabach szkoleniowych Benfiki Lizbona, Legii Warszawa i Wisły Kraków.

Konferencja odbywa się pod patronatem Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.Część teoretyczna odbywa się w nowosądeckim Hotelu Beskid, natomiast elementy praktyczne konferencji zaplanowano na stadionie w Stróżach, na obiektach Akademii Kolejarz.

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Ponad 200 trenerów piłki nożnej szkoli się w Nowym Sączu"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Olo
Gość

Ciekawe z czego się szkoli jeden taki radny, którego guziki w koszuli prawie nie wystrzelą z napięcia ? – Hahahaha niesądzę by taki był w stanie przebiec choć raz długość boiska

Marcin
Gość

Olo może będzie tez kilka słów o sumo:) Albo bylo ze po szkoleniu poczęstunek i sie załapał.

Tomek
Gość

Co to za trenerzy? Jak Ekstraklasa gra i wszyscy w klubach są:))

Pawel
Gość

Gdybyś miał chociaż trochę wiedzy to nie napisał byś takiego durnego komentarza.
Jeśli nie znasz takich nazwisk jak wymienione zostały wyżej.. to ciężko z tobą dyskutować
Czytać ze zrozumieniem też nie potrafisz , ponieważ sam tytuł mówi dzieci i młodzieży…

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a