Sport

Poprad Stary Sącz na Ogólnopolskim Turnieju Młodziczek w Ostrzeszowie

Opublikowano: 9 kwietnia, 2016 o 7:44 am   /   przez   /   komentarze (1)

W dniach 2 – 3 kwietnia 2016 r. odbył się XX Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej w Ostrzeszowie. W zawodach tych brało udział 16 zespołów z 7 województw. W skład drużyny „Poprad” Stary Sącz weszły zawodniczki kl. 1 i 2 SOS z gimnazjum „Słowackiego” .

W fazie grupowej tego turnieju rywalizowaliśmy z drużynami UKŻSP Kościan, Kadrą Wielkopolski oraz gospodarzami turnieju drużyną „Koliber” Ostrzeszów. Dzięki bardzo dobrej grze nasze zawodniczki wygrały wszystkie mecze grupowe i weszły do dalszych rozgrywek z 1 miejsca. W 1/8 finału pokonaliśmy bardzo dobrą drużynę KS AZS AWF Wrocław –mówi trener Maciej Rejowski –W półfinale zostaliśmy pokonani przez późniejsze zwyciężczynie całego turnieju zawodniczki z Publicznego Gimnazjum nr 5 z Kędzierzyna Koźla. Ostatecznie nasza drużyna zajęła 4 miejsce (ulegając w małym finale zawodniczkom UKS Olimpia Września).

4 miejsce w tak mocno obstawionym turnieju to największy sukces w tym sezonie młodej drużyny ze starosądeckiego SOS.

Za najlepszą zawodniczkę drużyny została uznana Dominika Tobiasz a Aleksandra Krzyżak otrzymała wyróżnienie jako najlepsza zawodniczka libero całego turnieju.

W skład drużyny weszły: Kamila Skoczeń, Dominika Tobiasz, Aleksandra Krzyżak, Julia Kruczek, Marta Michalak, Karolina Plata, Aleksandra Pasiut, Ewa Liana, Angelika Florian, Sandra Garwol. Trenerami prowadzącymi zespół byli: Jakub Kaliciecki i Maciej Rejowski.