Sport, Z ostatniej chwili

Sądeccy rugbiści najlepsi w Pradze

Opublikowano: 23 listopada, 2017 o 9:16 am   /   przez   /   komentarze (0)

Rugby Club Biało-Czarni Nowy Sącz zwycięzcą turnieju Prague International Sevens Rugby. Turniej drużyn siedmioosobowego rugby odbył się w dniach 16-18 listopada w Pradze czeskiej.

Turniej odbył się na praskim stadionie Marketa. Wzięło w nim udział 10 drużyn, w tym 8 czeskich, 1 polska i 1 niemiecka. – W grupie wygraliśmy z Rugby Club Kralupy nad Vitavou 26 – 14 oraz z Rugby Klub Petrovice 19 – 14 i zajęliśmy pierwsze miejsce – informuje Grzegorz Goliński z sądeckiego klubu. – W półfinale pokonaliśmy Rugby Club Plzeñ 40 – 0. W finale ponownie zmierzyliśmy się z Rugby Club Petrovice , które awansowały do fazy finałowej po wygraniu barażu. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 24 – 0 – podkreśla Grzegorz Goliński.

Po turnieju odbył się wspólny bankiet połączony z wręczeniem pucharów dla najlepszych drużyn. Sądeccy rugbiści mieli również możliwość obejrzenia finału czeskiej ligi kobiet w rugby 15, w którym Spartie pokonały Petrovice 31 – 7.