Info z urzędu, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Bezpieczny Stary Sącz? Burmistrz i Policja zaprasza na debatę!

Opublikowano: Maj 16, 2017 o 7:53 am   /   przez   /   komentarze (10)

Burmistrz Starego Sącza wraz z Komendantem Komisariatu Policji w Starym Sączu zapraszają mieszkańców Gminy Stary Sącz do udziału w debacie społecznej o bezpieczeństwie.

Debata pt.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” odbędzie się w sali obrad Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, w środę 17 maja 2017 r. godz. 17.00.

Debata ma pomóc w określeniu sposobu, w jaki policja oraz inne podmioty powinny współdziałać z mieszkańcami w zakresie ograniczenia i przeciwdziałania zgłaszanym zagrożeniom mi. in. poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Kolejnym tematem będzie szeroko rozumiana działalność profilaktyczna Policji dotycząca zwiększenia poczucia bezpieczeństwa obywateli jak i kształtowania ich świadomych postaw i zachowania w sytuacji powstałego zagrożenia.

Ważnym punktem debaty będzie zaprezentowanie działań dzielnicowego zawartych w programie „Dzielnicowy bliżej nas”, a także funkcjonowania aplikacji mobilnej „Moja komenda”.

Ostatnim punktem spotkania będzie dyskusja, gdzie mieszkańcy będą mogli przedstawić swoje pomysły i oczekiwania dotyczące bezpieczeństwa na terenie Gminy Stary Sącz, oraz będą mogli się podzielić swoimi uwagami dotyczącymi funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Info UM SS

Dodaj komentarz

10 komentarzy do "Bezpieczny Stary Sącz? Burmistrz i Policja zaprasza na debatę!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Anonimowo
Gość

co roku to samo spotkania bez sensu,żule dalej zaczepiają na rynku,coraz więcej zawalonych chodników samochodami np Sobieskiego,ścieżka rowerowa na Mickiewicza zastawiona w niedziele autami?

Zimny Lech
Gość

Zrobiliście kompielusko na stawach ale o rondzie na skrzyżowaniu nikt nie pomyślał,czy musi tam dojść do tragedii? Strefa przemysłowa bez zjazdu i wyjazdu uczciwego to tylko w starym Sączu!

Anonimowo
Gość

Takich absurdów jest więcej remont muzeum najpierw elewacje a za rok dach,chyba na odwrót? Ha ha

seba
Gość

Przecież strefa dopiero powstaje. Miejże trochę rozumu malkontencie mało rozgarnięty.

Rodzic
Gość

Oceńcie sami czy ta ścieżka jest bezpieczna czy wogóle władza to przemyślała ,chyba nie do końca ,ale chciała wydać kasę no to wydała

reda
Gość

Lepiej byłoby gdyby wydała na zasiłki? Co za mentalność.

psik
Gość
Co dobre w St. Sączu,to dobre, ale policja na pewno nam się nie udała. Głównym grzechem jest strach przed interwencją, gdy widzi łamanie przepisów. Przykłady: brak reakcji na blokowanie przez samochody ścieżek rowerowych /Mickiewicza, Wielki Wygon w czasie jarmarku – wystarczy kilka razy przyjechać i powlepiać mandaty /chociażby przy okazji robienia zakupów w piekarni, na Jana Pawła II – samochody z Piwniczanką, na Osiedlu w niedzielę, akceptowanie blokowania chodnika na 11Listopada od kapliczki w kierunku Wielki Wygon, tolerowanie meneli nie tylko w Rynku, ale również na Osiedlu Słonecznym. Nie potrzeba specjalnych działań, wystarczy się zatrzymać i podjąć interwencję przejeżdżając w… Czytaj więcej »
Matka
Gość

Dzień i noc stoi samochód na całym chodniku na ul Sobieskiego przed tapicerem nie można przejechać bo cały chodnik jest tego kierowcy co styl zrobic

Maria
Gość

Zgłoś na mapie zagrożenia a nie pisz na internecie

Anonimowo
Gość

Na ul. 11-go Listopada od prawie roku stoi nieużywany samochód marki Renault i nikogo to nie obchodzi a zajmuje miejsce !!!

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a