Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Burmistrz Jacek Lelek Mecenasem Futbolu Małopolskiego

Opublikowano: Wrzesień 25, 2017 o 1:51 pm   /   przez   /   komentarze (17)

Od 2012 roku Małopolski Związek Piłki Nożnej honoruje ludzi, którzy w sposób szczególny wspomagają rozwój i roztaczają opiekę nad piłką nożną. W gronie 61 laureatów medalu „Mecenas Futbolu Małopolskiego” znalazł się Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek. 

Tytuł Mecenas Futbolu jest przyznawany działaczom sportowym, samorządowcom, przedsiębiorcom i wszystkim osobom, które wspierają rozwój i promocję piłki nożnej w Małopolsce. Wyróżnienia są przyznawane przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz Małopolski Związek Piłki Nożnej w Krakowie. Inwestycje w obiekty sportowe Barciczanki i Sokoła zostały zauważone w świecie piłkarskim.

Do nagrody nominował burmistrza Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Nowym Sączu. Wśród odznaczonych znaleźli się jeszcze między innymi dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta Józef Kantor oraz przedsiębiorca i były prezes Sandecji Nowy Sącz Wiesław Leśniak. Tytułem mecenasa futbolu uhonorowana również członka zarządu Województwa Małopolskiego Leszka Zegzdę, który do Nowego Sącza przywiózł Złote Krzyże Województwa Małopolskiego dla: Andrzeja Danka, Wiesława Leśniaka i Arkadiusza Aleksandra którzy współtworzyli sukces wejścia Sandecji Nowy Sącz do Lotto Ekstraklasy.

To najbardziej popularna dyscyplina sportu i najbardziej demokratyczna – mówił podczas uroczystej gali w nowosądeckim ratuszu prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Niemiec. – Samorządy są obok prywatnych sponsorów największymi mecenasami futbolu. Małopolska jest pod względem piłkarskim wyjątkową wyspą nie tylko w Polsce, ale może i na świecie. Mamy cztery zespoły w najwyższej klasie rozgrywkowej. To sukces bardzo wielu osób i lat ciężkiej pracy. Dlatego chcemy docenić działaczy sportowych samorządowców, przedsiębiorców i wszystkie osoboy które wspierają rozwój i promocję piłki nożnej w Małopolsce.

Dodaj komentarz

17 komentarzy do "Burmistrz Jacek Lelek Mecenasem Futbolu Małopolskiego"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Anonim
Gość

Gratulacje:) Dziękujemy za Barciczankę

dudi
Gość

Jakas kpina albo prima aprilis

terefere
Gość

Kpina to twój komentarz. Nick zresztą też źle się kojarzy.

Bryjowiak
Gość

Gratuluję i dziękuję za modernizację stadionu w Starym Sączu. Teraz jest super stadion.i co najważniejsze Sokół gra na awans

Jozek z potoka
Gość

Publiczne pieniądze nie powinne być wydawane na amatorski sport dorosłych ludzi, czyli np.wszystkie rozgrywki A klasy V ligi IV ligi i tym podobnych, jak ktoś chce grać w piłkę to za swoje niech gra a nie za pieniądze publiczne. Bo dlaczego np. podatek z emeryta ze Skrudziny na iść na np.trenera czy koszulki Sokoła Stary Sącz.

Kamila
Gość

Jozek z Potoka pozostaniesz z Potoka. Ile mieszkaniec Skrudziny płaci podatku ( zapytaj się sołtysa i będziesz zdziwiony, tyle co kot napłakał). Przeznaczanie pieniędzy na sport jest lepszy niż dopłacać do szkól np w twoje miejscowości.

Jozek z Potoka
Gość

Kamilo ty ekonomiczny analfabeto, a skąd w budżecie gminy pieniądze jak nie od obywateli gminy i nie tylko, z różnych podatków i danin, chyba że myślisz, że Lelek z Gizickim drukują je w piwnicach gminy.
Jeśli już wspierać sport to tylko do max 18 roku życia, a potem jeśli się ktoś nadaje to idzie na profesjonalizm a jak nie do do pracy i prywatnie za własne pieniądze może urawiać nawet balet mongolski, a z tym mieszkańcem Skrudziny to metafora, chodziło o wydawanie pieniędzy wszystkich na zaspokojenie ambicji kilkunastu osób.

Kamila
Gość

Zapoznaj się z budżetem i się przekonasz ile pieniędzy jest z podatków od osób fizycznych a ile wydaje się na wydatki majątkowe w gminie. Gdyby nie pozyskiwane pieniądze przez Burmistrza to nie wiele by się działo. Józek czytaj a potem Pisz że zrozumieniem

Gad
Gość

Ilu mieszkańców się złożyło na modernizację, a ilu się interesuje tym, czy Sokół będzie grał w A klasie czy V lidze.

Zofia
Gość

Gdybym należała do kadry piłkarskiej to po tym wydarzeniu wypisałabym sie z niej .Idiotyzm

mieszkaniec
Gość

Myślę, że kadra zyskałaby na wypisaniu się takiej jak ty – sprawnej inaczej.

obser......
Gość

Mecenasem to on jest od pozbywania się wszystkiego , podnoszenia wszelkich opłat , i durnych POmysłów !!!!

Anonimowo
Gość

POst komuna to i odznaczają się jak za komuny .. nic nowego i nic ważnego !

Piotr
Gość

Nagroda dla Burmistrza jak najbardziej słuszna.

Anonimowo
Gość

No tak jedynie słuszna nagroda tow. Piotrze ! .

edwardo
Gość

Serce się raduje!!O dziwo ?-Bardzo dużo wartościowych wPiSów!!!-Czyżby nasi BRACIA STAROSĄDECZANIE odzyskali wzrok POlityczny!!! POLSKA oczekuje takich POstaw!!

Bryjarz
Gość

Mecenasem to powinny być tylko osoby prywatne, które swoje, przez siebie zarobione pieniądze wydają na sport, sztukę itd
Najlepiej sponsorować coś za nie swoje pieniądze.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a