Wydarzenia

Kocham Polskę. Młodzież Wszechpolska rozdaje patriotyczne kalendarze

Opublikowano: Luty 13, 2018 o 8:45 am   /   przez   /   komentarze (2)

To już kolejna odsłona społecznej akcji pod hasłem społecznej „Kocham Polskę”. Od soboty w wielu miejscowościach Polski rozdawane były kalendarze z podobiznami osób, które zapisały się na kartach naszej historii i miały znaczący wpływ na sytuację polityczną Polski. Podobnie jest dzisiaj w Nowym Sączu. 

Od godz. 15:15 działacze nowosądeckiego koła Młodzieży Wszechpolskiej będą rozdawać kalendarze na deptaku ul. Jagiellońskiej, w okolicach skrzyżowania Szwedzka-Wałowa.

– W tym roku nawiązujemy do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości – mówili organizatorzy przedsięwzięcia. – To właśnie w 1918 roku, po 123 latach zaborów i niewoli, Polska wróciła na mapy Europy i świata. Tegorocznym projektem plakatu chcemy przypomnieć o postaciach, które na wszystkich możliwych płaszczyznach prowadziły naród do upragnionej wolności. Takimi postaciami niewątpliwie byli Roman Dmowski – dyplomata i twórca nowoczesnej idei narodowej, Ignacy Jan Paderewski – orędownik sprawy polskiej na zachodzie oraz Józef Piłsudski – dowódca Legionów. Dla wolnej Polski poświęcili swoje życie. Najlepiej jak potrafili pokonali trudności, które postawił przed nimi los.

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Kocham Polskę. Młodzież Wszechpolska rozdaje patriotyczne kalendarze"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
mieszkaniec
Gość

Niech zrobią kolejne urodziny – w lesie …

Bolek
Gość

BRAWO !!!

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a