Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Maszkowice. Dzikie wysypisko w osadzie romskiej. Wójt mówi: DOŚĆ!

Opublikowano: Maj 19, 2017 o 8:27 am   /   przez   /   komentarze (16)

Romowie po raz kolejny urządzili dzikie wysypisko śmieci przed swoim osiedlem.Są tam stare lodówki, telewizory i inny sprzęt elektroniczny, z którego Romowie pozyskują surowce wtórne. Wójt gminy Łącko zapowiada, że gmina nie zapłaci za ich usunięcie. 

Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym roku. Wysypisko usunęła na własny koszt gmina. Ich wywóz kosztował ponad 45 tysięcy złotych!!!,  więc w tym roku wójt mówi: DOŚĆ!

-Zdaję sobie sprawę, że jest to średnia wizytówka naszej gminy, jednak mam dość legitymizowania tego co jest sprzeczne z prawemmówi  naszemu portalowi wójt gminy Łącko Jan Dziedzinaja dzisiaj mam taką teorię i bronię jej jak niepodległości, że większa część społeczności w Maszkowicach chciałaby normalnie żyć. Przez kilka osób kiszą się we własnym sosie. Przez wiele lat, dla świętego spokoju, dla poprawności jeszcze nie wiem z jakich powodów dawało się zielone światło na działania o różnym charakterze. Ja uważam, że to najwyższa pora aby odpowiednie osoby wzięły za to odpowiedzialność. Niestety ta działalność tych kilku rodzin rzutuje na całą społeczność.

 

Robert Szczerba, wójt osady w Maszkowicach przyznaje, że to mieszkający w niej Romowie urządzili dzikie wysypisko odpadów, ale są to jeszcze stare odpady, z okresu kiedy niektórzy młodzi zbierali złom. Teraz wszyscy znaleźli zatrudnienie i złomu nie zwożą.

 

W ubiegłym roku była podobna sytuacja.  –Ugięliśmy się, gdyż Romowie obiecali, że to ostatnia taka akcja i więcej tego typu śmieci nie będziekomentuje wójt Łąckadzisiaj pan Szczerba mówi, że są to stare odpady, z okresu kiedy niektórzy młodzi zbierali złom. To absolutna bzdura. Ja mam dokumentację fotograficzną na to, jak wyglądało osiedle w ubiegłym roku, po tym naszym generalnym sprzątaniu. Zrobiliśmy także dwie studnie zanikowe. To co widać z drogi wojewódzkiej to przyjechało z ostatniej zbiórki wielkogabarytów. Towarzystwo zwoziło skąd się da. Ja obstawiam, że w promieniu około 100 km. To co jest przy osiedlu to nie są śmieci. To pochodna tego czego Romom nie udało się sprzedać i wytargać złom na różne sposoby.

Wójt osady w Maszkowicach przyznaje, że jest gotowy na rozmowę z wójtem Dziedziną w kwestii wywozu tych śmieci – Jesteśmy w stanie za to zapłacić – deklaruje wójt romski.

Obawiam się, że nie mają pojęcia o jakich pieniądzach mówimy. W ubiegłym roku wysprzątaliśmy wszystko i gmina poniosła koszt ponad 45 tysięcy złotych. W tym roku nie zamierzamy tego robić. To nie są śmieci bytowe -podsumowuje wójt ŁąckaUsiadłbym do rozmów z panem Robertem i mieszkańcami osady gdybym miał partnera do rozmowy, któremu mogę wierzyć. Ja im nie wierzę. To musi działać w dwie strony. Jeżeli uzgodniliśmy coś odchodząc od stołu to musimy się szanować. 

Polub nas na Facebooku i bądź na bieżąco z informacjami w regionie: Starosądeckie.info

fot. własne/screen TVP

Komentarze (16)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Maj 19, 2017 o 9:33 am Aga

  To jakaś masakra! Ile jeszcze razy będziemy do nich dokładać!!! To nie jest kwestia złego do nich nastawienia tylko tego że ooni nigdy nie chcieli sie dostosować do prawa państwa w którym mieszkają. Jeśli nie potrafią to wynocha!!!

  Odpowiedź
  • Maj 19, 2017 o 10:38 am ss

   POPIERAM W 100% !!!

   Odpowiedź
  • Maj 19, 2017 o 1:34 pm bera

   i słusznie

   Odpowiedź
 • Maj 19, 2017 o 10:34 am Anonim

  Zgroza

  Odpowiedź
 • Maj 19, 2017 o 2:37 pm Mieszkanka .

  Żałosne.To normalne wójt Dziedzina zapłaci. Im jakoś pomaga wydaje pieniądze ale oświetlenia drogi osiedlowej np w Zagorzynie nie może jakos pomóc. Choć byla taka prosba od mieszkańców. Praktycznie w każdych gminach są dofinansowania do solarow czy czego kolwiek. A ten wójt nie dba o gminę. Żal po prostu!

  Odpowiedź
  • Maj 21, 2017 o 11:25 pm Aga

   A czy ktoś zdaje sobie sprawe że aż 40 procent naszego gminnego budżetu idzie na utrzymanie cyganów!!! Tu jest odpowiedz dlaczego nie starcza na inne ważne inwestycje!!! Prosze sobie sprawdzić w urzędzie gminy wydatki i wtedy mieć pretensje do wójta!!!

   Odpowiedź
 • Maj 19, 2017 o 2:41 pm Stas

  to tak jak murzyni z poludnia Chicago …. daje im sie wszystko za darmo bo im sie podobno nalezy …. a oni i tak ciagle narzekaja i jacy to oni biedni !

  Odpowiedź
 • Maj 19, 2017 o 3:51 pm Król-królów

  Pojedynek Wójtów. Zróbcie ze Szczerby od razu premiera, albo prezydenta romskiego. To jest w najlepszym razie sołtys, albo król a nie wójt. Maszkowice to nie jest gmina tylko wieś.

  Odpowiedź
 • Maj 19, 2017 o 3:56 pm antyrom

  A te kamery które wiszą tam nad mostkiem od czego są?. Przecież monitoring kosztował też 20 tyś zł. dlaczego gdy ktoś wyrzuca tam śmieci nie interweniuje policja?? Gdybym ja tam podjechał i wyrzucił choć worek to myślę że policja byłaby zaraz po mnie. A oni bezkarnie pod kamerami wyrzucają śmieci i nic im nikt nie robi a wręcz nie reaguje to czego mają się bać. Jak tylko nazbieram kilka workow to podjade tam wykipruje bo skoro im wolno to dlaczego mi nie, przecież i tak gmina zapłaci. Wszyscy powinni z okolicznych wsi zwozic tam śmieci moze by wtedy ktos sie obudzil i cos z tym zrobil

  Odpowiedź
 • Maj 19, 2017 o 5:48 pm lol

  Należność za śmieci ściągnąć z zasiłków wypłacanych przez Gminę, dostaną mniej pieniędzy to się może opamiętają.

  Odpowiedź
 • Maj 19, 2017 o 8:18 pm Anonim

  Taaak stare odpady . W dalsz ciagu zlom jest zwozony na osade romska a odpadkow z lodowek itp. Jest coraz wieksze . A p R.Szczerba rowniez zwozi zlom no ale coz mozna oczekiwac od cygana napewno nie tego ze bedzie mowil prawde a zwlaszcza przed mediami 😂. Jedynym sposobem na nich jest rozpalcelowanie w innym wypadku nigdy nie bedzie dobrze w maszkowicach .poztym romowie tez powinnii byc karani jak inni obywatele tego kraju ,dlaczego sa traktowani ulgowo?maja wieksze prawa niz inni ?

  Odpowiedź
 • Maj 19, 2017 o 9:21 pm Wiola

  A gdzie młodzi Romowie znaleźli zatrudnienie,bardzo jestem ciekawa.

  Odpowiedź
  • Czerwiec 1, 2017 o 2:25 pm Anonim

   Pod galeriami przy żebraniu młodzi są zatrudnieni

   Odpowiedź
 • Maj 21, 2017 o 3:03 pm Jan

  Bezpieczeństwo jest najważniejsze 😂.

  Odpowiedź
 • Maj 21, 2017 o 10:14 pm Fan.

  Jan jakie bezpieczeństwo od 2014 niema go wcale potrzba zmian 😛😂

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a