Anioły nad Starym Sączem, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Oliwka Kurzeja zrobiła swój pierwszy KROK! Pomogli ludzie wielkiego SERCA!

Opublikowano: Grudzień 17, 2017 o 8:34 am   /   przez   /   komentarze (11)

9-letnia Oliwka Kurzeja ze Starego Sącza zrobiła swój pierwszy krok. Było to możliwe dzięki urządzeniu NF walker, którego zakup wspomogli ludzie wielkiego serca.

Oliwia od urodzenia zmaga się z szeregiem chorób.  -Zespół Downa, wada serca, stan po operacji kardiochirurgicznej, mózgowe porażenie dziecięce, niedoczynność tarczycy, agenezja robaka móżdżku – wylicza dolegliwości Monika Kurzeja, mama Oliwki. –Kolejne lata przyniosły kolejne problemy; padaczkę lekooporną, wadę wzroku, skoliozę lewostronną. Oliwia ma także założoną gastrostomię PEG. 

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, szkół i instytucji, rodzina Oliwki zakupiła specjalistyczne urządzenie, dzięki któremu dziewczynka może próbować chodzić. W niecałe pół roku udało się zebrać 30 tysięcy złotych. Urządzenie działa tylko siłą własnych mięśni. Oliwka musi podjąć trud zrobienia pierwszego kroku. I to się udało. Po kilkunastu minutach wpięta w urządzenie z uśmiechem na ustach pomaszerowała z dużego pokoju do kuchni. Wprost w ramiona wzruszonych rodziców.

Walker stabilizuje tułów, utrzymuje sylwetkę w pionie i powoduje, że dziecko odruchowo uczy się chodzić. Jednak dalsza praca i rehabilitacja wymaga od dziewczynki wiele trudu.  –Oliwka stawia nieśmiałe kroki. Nie zawsze jest to możliwe, ona musi chcieć –mówi mama dziewczynki.  I tutaj pojawia się kolejne światełko w tunelu. Jest możliwość wypożyczenia walkera automatycznego, który pomógłby Oliwce nauczyć poruszać się nogami.

Wypożyczenie takiego sprzętu to koszt 2500 zł za miesiąc. Żeby był efekt potrzebne są ćwiczenia przez trzy miesiące. Z pomocą przyszła dyrekcja Przedszkola Pszczółka Maja. Dzięki zorganizowanemu świątecznemu kiermaszowi, uda się pokryć miesięczne wypożyczenie automatycznego chodzika. Młodzież SP1 – pod kierunkiem szkolnych koordynatorów programu – przystąpiła także do zorganizowania i przeprowadzenia kampanii crowdfundingowej związanej z akcją charytatywną w mediach społecznościowych na rzecz Oliwii. Kliknij i wesprzyj 

Wierzymy, że ludzi dobrej woli jest więcej i uda się zrealizować kolejne marzenie dziewczynki i ich dzielnych rodziców. 

Będziemy robić wszystko, żeby Oliwka za jakiś czas sama stanęła na nogimówi mama 9-latki –Dziękujemy Wszystkim ludziom wielkiego serca. W szczególności Dyrekcji i uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 w Starym Sączu, Organizatorom Międzynarodowego Turnieju Sokolika, Dyrekcji i dzieciom Przedszkola Pszczółka Maja w Starym Sączu i Niepublicznego Przedszkola Wesołe Nutki. Podziękowania dla wszystkich osób indywidualnych, którzy chcieli pozostać anonimowi.

Kliknij, Zobacz pierwszy krok Oliwki i posłuchaj Jej mamy:

 

Oliwka oraz Jej rodzice pragną złożyć wszystkim dobrym ludziom świąteczne życzenia –Dzięki Państwu to będą jedne z najszczęśliwszych świąt— mówi ze wzruszeniem Monika Kurzeja – To dla nas bardzo duże wsparcie. Nie lubimy prosić o pomoc. Życzliwi ludzie sami zechcieli nam pomóc. Jesteśmy za to wsparcie ogromnie wdzięczni. Mocno wierzę w to, że moja córka stanie kiedyś samodzielnie na nogi i do nas przemówi…

Oliwka rośnie i rozwija się otoczona miłością i troską najbliższych, którzy starają się wykorzystać każdą szansę, aby kiedyś mogła być samodzielna. To możliwe – pod warunkiem, że nie braknie funduszy na jej kosztowne leczenie i rehabilitację.

Dodaj komentarz

11 komentarzy do "Oliwka Kurzeja zrobiła swój pierwszy KROK! Pomogli ludzie wielkiego SERCA!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
ja
Gość

Brawo Oliwka!!!

viki
Gość

piękna dziewczynka – róbmy wszystko by była wśród nas szczęśliwa

Magdalena
Gość

Moja Chrześnica do przodu Kochanie :*

Anonimowo
Gość

Oliwka do przodu

Anonimowo
Gość

Super gratulacje.

Anonimowo
Gość

Gratulujemy bardzo bardzo mocno szczególnie rodzicom za wytrwałość.. Pozdrawiamy dziewczyny z Optyka z Rynku Sylwia i Ewka….

rodzice
Gość

Dziekujemy 😊😊😊Oliwka z rodzicami

Sylwia i Ewka
Gość

Gratulujemy bardzo bardzo mocno. Szczególnie rodzicom za wytrwałość i wiarę że się uda. Pozdrawiamy serdecznie Sylwia i Ewka z Optyka z Rynku….

bryjok
Gość

Siła serc

totutotam
Gość

uśmiech dziecka mówi więcej niż 1000 słów, dużo zdrowia dla Oliwki i całej rodziny

Marcyśka
Gość

Jesteś Wielkim Człowiekiem, o Wielkim Serduszku, Masz Cudownych Rodziców,i Uczysz Nas Skruchy. A My Mamy Wielkie Szczęście Że Cię Znamy Za Co Dziękujemy . Do Przodu Skarbie Do Przodu 🚶🙌

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a