Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Starosądeczanie zagrali dla WOŚP

Opublikowano: Styczeń 15, 2018 o 9:57 am   /   przez   /   komentarze (3)

To już po raz 26. odbyła się ogólnopolska, charytatywna zbiórka pieniędzy na rzecz chorych, czyli Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zorganizowano ją dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Po raz piąty w tę głośną inicjatywę zaangażowało się także nasze miasto. Finał odbył się w Kinie Sokół. To właśnie tam mieszkańcy wspólnie koncertowali, bawili się i licytowali fanty.

Na scenie wystąpili: Dziecięcy Zespół Regionalny „Spod Prehyby”, Teatr WTZ Gostwica, Teatr Podopiecznych „Gniazda”, Kuki&Michu oraz Legend of Kazimierz.

Starosądeczanie mogli wesprzeć WOŚP licytując bony na różnego rodzaju usługi, ale także gadżety. Aukcje to jednak nie jedyna forma pomocy. W całym mieście można było spotkać kwestujących 25 wolontariuszy.Przyświecał im  jeden cel -poświęcenie prywatnego czasu dla bezinteresownej pomocy.

Ubiegłoroczny rekord nie został pobity (52 095, 49 gr), ale do puszek Wolontariuszy WOŚP w Starym Sączu wpadła naprawdę pokaźna sumka: 25 tys, 695 a do policzenia pozostały jeszcze dwie puszki.

Najdroższymi wylicytowanymi przedmiotami, była biżuteria ufundowana przez Agatę Ubezpieczenia -310 zł oraz fotografia na płótnie autorstwa OBIEKTYWny Krzysztof Brzęczek -300 zł. Z licytacji udało się uzbierać 2750 zł a wolontariuszką, która miała ” najdroższą” puszkę okazała się Aleksandra Łuczkiewicz. Starosądeczanie wrzucili do jej puszki -uwaga -4033,33 zł.

BRAWO!

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Starosądeczanie zagrali dla WOŚP"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Thor
Gość

Propaganda PiS działa za to na tacy o 11 w farnym same 10/20 zł były średnio na 50 osób 2 może 4 osoby miały serduszko WOŚP

Janek
Gość

Czyli co. Jak mała zbiórka to winne PiS. Jak duża kwota to też winne PiS bo ludzie dają na przekór PiS

Janek
Gość

Dodam Ci jeszcze, że rok temu padł kolejny rekord pomimo tego, że telewizja tvp praktycznie nic na temat orkiestry nie mówiła a w tym roku tvp więcej podała informacji i nikt orkiestry nie krytykował więc daruj sobie takie argumenty. Za taki stan rzeczy obwiniaj Owsiaka, bo gdyby nie zaczął uprawiać polityki to by spokojnie działał równolegle z Caritas a tak to przez swoje wypowiedzi pomału grzebie tą swoją orkiestrę.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a