Info z urzędu, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Będzie więcej punktów z alkoholem

Opublikowano: Wrzesień 28, 2017 o 7:50 pm   /   przez   /   komentarze (35)

Na ostatniej sesji radni miejscy zdecydowali, że zwiększy się liczba punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5 proc. alkoholu (z wyjątkiem piwa). Chodzi o placówki handlowe. Jako że jest duże zainteresowanie otrzymaniem zezwoleń, postanowili podnieść limit. Liczba ta wzrośnie z 25 do 35, jednak kilku radnych wstrzymało się od głosu.

Limit w ilości 25 placówek w Starym Sączu obowiązuje od 2007 roku. Obecnie limit wykorzystany jest w całości. W kolejce czeka już 8 przedsiębiorców. Teraz „furtka” na sprzedaż napojów wyskokowych została uchylona.

Propozycja zwiększenia liczby punktów sprzedaży alkoholu wynika z liczby powstających na terenie Miasta i Gminy Stary Sącz nowych placówek handlowych, które z uwagi na profil działalności ubiegają się o udzielenie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych czytamy w uchwale –Wyczerpanie limitów punktów sprzedaży spowodowało brak możliwości wydawania nowych zezwoleń. 

Radni: Elżbieta Łomnicka, Grzegorz Faron i Robert Rams wstrzymali się od głosu. Pozostali radni byli „ZA” zwiększeniem limitu. 

 

 

Dodaj komentarz

35 komentarzy do "Stary Sącz. Będzie więcej punktów z alkoholem"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Wojtek
Gość

I bardzo dobrze, od 10 lat nie było zwiększenia limitów. Czasy się zmieniają, więc i podmiotów, które powstają powinny mieć możliwość otrzymania zezwolenia. Brawo a reszta to abstynencji???

Olo
Gość

Zwiększeniem limitu był najbardziej zainteresowany radny z Gołkowic, którego nowy sklep też nie miał koncesji na alkohol hehe – Moralność Kalego 🙂

Bartek
Gość

W Starym Sączu jest wystarczająco dużo punktów z alkoholem. Apeluję o rozsądek.

Piotr
Gość

Może w Starym Sączu tak, ale chodzi o inne miejscowości. Dobrze,że zmienili należało się i to od dawna.

Człowiek
Gość

Radni chcą więcej Pijusów na Rynku!!!
Powodzenia !!!!!

oświecony
Gość

Ales wymyślił. Pijusom wystarczy jeden punkt w rynku żeby kupić pić. Na około widać tendencję ograniczania nam wolności wyboru w wielu aspektach (NGO, sądy, antykoncepcja, invitro, itd). Niech chociaż władze lokalne dadzą ludziom wybór prowadzenia działalności i kupowania alkoholu gdzie chcą. To w komunie sterowało się wszystkim przez reglamentację i ograniczenie wyboru. Nie dajmy wrócić tym czasom.

obs......
Gość

A gdzie komentarz obserwatora ?????

Do qy
Gość

A izby wytrzezwien jak nie było tak niema. Policjanci czekają w kolejkach do lekarzy po to by po paru godzinach osobę nietrzezwa można było osadzić w aresztach a między czasie krzyki gdzie Policja…

Xxx
Gość

A izby wytrzeźwien jak nie było tak niema. Policjanci czekają parę godzin w szpitalu po to by móc osadzić osobę w aresztach do wytrzezwienia. Między czasie pytania gdzie jest policja???

Moze radni tym się zainteresują?
Gdy patrol w szpitalu to niema go na mieście!

Anonimowo
Gość

OŚWIECONY !!! ale jesteś oświecony!!!!!!!

oświecony
Gość

A no jestem, boli was to ciemnogrodzkie pisiarki. Chcielibyście przejąć co się da żeby ludziom mówić co mają robić. Obronimy się przed wami i wolności oraz swobody prowadzenia dg nikt nam nie odbierze.

Minona
Gość

To zmienić herb Starego Sącza na butelkę.Super reklama dla naszego miasta

Paweł
Gość

A co to za przeglądanie gazety na sesji Panie radny. Ładna Pani na okładce!!!.

Anonimowo
Gość

W tak wierzącym kraju trzeba dużo pić więc trzeba mieć wiele sklepów z wódką. Na trzeźwo nie można było by znieść tego.

michałek
Gość

A co Ci przeszkadza, niech będzie nawet 100 punktów, może będzie taniej za butelkę. Dzięki Radni, że dbacie o mój budżet domowy.

Anonimowo
Gość

BIEDAK JESTEŚ JAK CIĘ NIE STAĆ NA BUTELKĘ MUSISZ SZUKAĆ NAJTAŃSZEJ HEHEHEH POLOK PRAWDZIWY

Anonimowo
Gość

No i fajnie. Właśnie mam kaca i jak dla mnie to super wiadomość

Brylek
Gość

Prawda jest taka że jak ktoś ma zamiar pic to tak i tak kupi a jak nie ma to nawet choć by mu do domu przywieźli to nie będzie pił. Zwiększenie limitu zlikwiduje kombinatorstwo przy zdobywaniu zezwoleń.

Anonimowo
Gość

stary sącz miasto wódą płynące

Anonimowo
Gość

TO NA RONDZIE BĘDZIE WÓDECZKA WRESZCIE 🙂

edwardo
Gość

I tak POwinno być w kapitaliżmie!!! Dlaczego jedni mają prawo na handel alkoholem, a inni nie, –do **uja z takim prawem__Żądamy prawa handlowego II RP,a nie biurokratycznych ograniczeń swobody gosPOdarczej!!!
Pewnie ktoś mnie POwie,że ą, ę a –każdy OBYWATEL ma prawo handlować PO opłaceniu POdatku. ” . „

Anonimowo
Gość

Edwardo—- zażyj lekarstwa bo bredzisz !!!!

Zofia
Gość

Wykupię cały alkohol w Bryjowie jak burmistrz przegra wybory

Zosia
Gość

ZOFIA – zażyj lekarstwa bo bredzisz !!!!

Zofia
Gość

Hej mądrzy radni zróbcie coś w rodzaju pizzerii-alkohol z dostawą do domu.

Zofia
Gość

Dlatego podatki wzrosły bo pieniądze idą na mądry cel

Anonimowo
Gość

Sam choć nie piję —— to się opiję——- jak burmistrz PRZEGRA WYBORY !!!!!!!!!!!!!!!!!! z uciechy że już nie będę musiał ich oglądać jak tylko wejdę starosądeckie !!!!!!!!!!!

Zofia
Gość

Super jest nas już dwoje

Juro
Gość

Tak se mysle,komuś obiecano koncesje a żeby nie było że zrobiono wyjątek to zwiększono o 10 liczbę koncesji ,co wy na to ,dobrze prawie ?

br
Gość

Najwięcej w Polsce jest uzależnionych od alkoholu i państwo walczy z nałogiem wydając krocie na leczenie pijaków, a nasi radni zamiast zmniejszać punkty , to je jeszcze zwiększają. Podwójna moralność.

Piter
Gość

Przecież nie ma obowiązku kupować alkohol. Mamy wolność, kto ma ochotę niech kupuje, dlaczego zabraniać lub zmniejszać punkty. Śmieszne, ale cóż na ….. to jeszcze lekarstwa nie znaleźli i może dobrze.

haha
Gość

Na samym początku OLO pisze że radny z Gołkowic ma sklep a nie miał koncesji ….. no to teraz ma … co się nie da zrobić dla POsłusznego radnego !!! kogo obchodzi szkodliwość społeczna ” byle dobrze przysłużyć się ” niektórym ” wyborcom”

Gość
Gość

A więc można być katolikiem , uważać się za świętego , chodzić na pielgrzymki , ale głosować – ZA .
Podwójna moralność .

jjjjj
Gość

Moralność w STARYM SĄCZU to POjęcie fikcyjne tak jak było Państwo nasze do bardzo niedawna za rządów PO PSL !! A nasza” elita ”przy władzy z tych ugrupowań się wywodzi , więc moralność jest im obca !!!!!!

Baranina
Gość

W końcu się doczekałem !

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a