Info z urzędu, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Blisko 130 milionów w przyszłorocznym budżecie! „To budżet na miarę naszych czasów”

Opublikowano: Listopad 29, 2017 o 6:08 am   /   przez   /   komentarze (32)

Zapowiada się kolejny rekordowy rok w Starym Sączu. Burmistrz Jacek Lelek pochwalił się nowym projektem budżetu, którego wydatki sięgają blisko 130 milionów złotych. Oczywiście gmina zamierza sięgać po środki zewnętrzne na realizację zaplanowanych inwestycji.

 Zaplanowaliśmy rekordowy budżet, ale jak zwykle przy tym mierzymy siły na zamiary – mówi naszemu portalowi burmistrz Jacek Lelek Zakładanymi przychodami chcemy zbilansować wydatki. Pomimo tak dużego budżetu -same wypłaty 500+ zwiększają nam budżet o blisko 20 mln -to chcemy zachować bardzo wysoki odsetek wydatków inwestycyjnych. (…) Największe inwestycje, które będą te realizowane to między innymi remont ulicy Trakt św. Kingi i Papieskiej, centra aktywnego wypoczynku na Miejskiej Górze, Park&Ride w Starym Sączu, termomodernizacja szkoły w Barcicach, budowa zaplecza dla Komunalki czy budowa kanalizacji w Starym Sączu. (…) Jest to budżet ambitny, budżet na miarę naszego miasta i gminy oraz budżet na miarę czasów w jakich żyjemy. Nie są to żadne fanaberie. To zadania, które zapewnią harmonijny rozwój Starego Sącza na najbliższe lata. 

W projekcie budżetu Gminy Stary Sącz na rok 2018 kwota planowanych dochodów budżetu to 106 623 032 zł, a kwota planowanych wydatków to 126.132,950 zł. Różnicę budżetową starosądecki samorząd pokryje z pożyczek i środków zewnętrznych, w tym pieniędzy unijnych. Wydatki bieżące to 72% przyszłorocznego budżetu a inwestycje to 28%.

Jak zaplanowano wydatki?

 

 

 

 

Dodaj komentarz

32 komentarzy do "Stary Sącz. Blisko 130 milionów w przyszłorocznym budżecie! „To budżet na miarę naszych czasów”"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Anonimowo
Gość

A może cos w służbie zdrowia

anonim
Gość

W służbie zdrowia buduje się nowy ośrodek:)

JK
Gość

Gratulacje dla Pana JL i życzę aby wszystkie plany w 2018 roku zostały zrealizowane !!!

Józek z potoka
Gość
Pomoc społeczną i państwową edukację jak i służbę zdrowia(może poza opieką szpitalną)należało by stopniowo zlikwidować, w mniejszych ośrodkach byłby trudno ale w takim Starym Sączu mogłyby funkcjonować szkoły prywatne z różnym programem nauczania, rodzice by wybierali szkołę w której jest więcej przedmiotów ścisłych lub więcej tańca albo religi, wszystko by działało sprawnie, nauczyciele w prywatnej szkole nie byliby świętymi krowami na specjalnych warunkach(karta nauczyciela) tylko normalnymi pracownikami którzy muszą się starać a jak nie to na kasę do Biedronki, nie byłoby problemu z wychowaniem seksualnym, religią czy innymi sporami światopoglądowymi, każdy rodzic by decydował czy wysłać dziecko do tej czy… Czytaj więcej »
Janek ze Skrudziny
Gość

Brawo wy! Przy tak wielkiej kasie może znajdziecie pieniążki na regulację kilku studzienek na Sobieskiego

Anonimowo
Gość

Józek to 500+ tez do likwidacji ? bo to jest pomoc społeczna

Józek z potoka
Gość

Oczywiście!! Chyba nie trzeba tłumaczyć że dawanie komuś pieniędzy za darmo demoralizuje, pieniądze powinny pochodzić z pracy, poza tym żeby komuś dać 500 zł to komuś trzeba odebrać Ok. 700 zł, oczywiście nie mam nic przeciwko pomaganiu ludziom w potrzebie ale dobrowolnie a nie pod przymusem,.
Proszę zwrócić uwagę ile problemów ekonomicznych i społecznych powodują zasiłki, np. Problem bisurmańskich imigrantów, gdyby nie było zasiłków przyjechali by tylko Ci którzy chcą pracować, bo inaczej zmarli by z głodu, tak wyrosła potęga USA, tam nie było zasiłków i jechali tam z wszystkich stron Ci co chcieli się dorobić na swojej pracy,

MP
Gość

W 100% Józek masz racje zasiłki i zapomogi 500+ uczą ludzi nieróbstwa i życia na garnuszku państwa i w ten sposób się kupuje głosy ciemnego ludu

Anonimowo
Gość

Niechętnie ale muszę przyznać Józkowi rację

stara
Gość

Ja też przyznaję Józkowi rację. Całkowitą rację. Stworzyć miejsca pracy i gonić do pracy.

PO
Gość

Tak ? PO co inwestować w siłę roboczą ??? żrobią to za nas Ukraińcy i bisurmańcy.Dławić POpyt wewnętrzny,zamykać huty,fabryki,kopalnie-bo nam się nic nie opłaca???Tak nam wmawiano przez ostatnie 24 lata .To bardzo dobrze , że dyletantów sPOłeczeństwo POgoniło,bo byliśmy o krok od zupełnego dna!!!

Anonimowo
Gość

Józek ma rację.

gringo
Gość

A ja dałbym tytuł „Opowieści z mchu i paproci”. Dlaczego? Bo w większości to są brednie wyssane z ‚wyborczego palca 2018″. Przypomnę np. hucznie zapowiadana od początku roku budowa kanalizacji Osiedla Zachód nadal w czarnej d…..

Maria
Gość

Brednie piszesz i nie jesteś zorientowany w temacie.

prezes wszystkich prezesów
Gość

On rzeczywiście pisze prawdę. Czy ktoś widział jakikolwiek wykop lub innego rodzaju rozpoczęcie prac w tej części miasta?????

john wayne
Gość

Prezesie ta inwestycja będzie kosztowała prawie 30 baniek, więc trzeba ją dokładnie przygotować od strony dokumentacji pozwoleń i tony innych papierów zanim się wbije łopatę. Doczekacie się.

prezes wszystkich prezesów
Gość

Ta inwestycja jest przygotowywana od ponad 10 lat. Wtedy to, po raz pierwszy przedstawicielki jednej z krakowskich firm projektowych uzgadniały z mieszkańcami w domach wstępny przebieg inwestycji. U mnie też były. I co? Znowu jakaś przeszkoda????? Niespodziewana?

Anonimowo
Gość

Inwestować w siłę ROBOCZĄ trzeba czyli po prostu płacić godziwie za pracę za prace a nie zasiłki

Anonimowo
Gość

To jakaś moda na to głupie PO

Dan
Gość

Nie wiem komu wierzyć z tą kanalizacją osiedla zachód ale na stronie POIŚ jest lista gmin które dostały pieniądze na kanalizacjie i na miejscu 25 na 240 wniosków przy czym dostało 30 jest Stary Sącz zatem wierze burmistrzowi nie propagandyscie . Tak na marginesie Stary Sącz dostał 14 mln

Janek z Skrudziny
Gość

Na resztę trzeba kredyt albo z własnych środków. Co to oznacza mniej inwestycji na terenie miasta i gminy Stary Sącz. A może tak mieszkańcy ulic, gdzie będzie budowana kanalizacja zrobią listę wpłacających na budowę kanalizacji jak to jest np przy budowie kościoła???

prezes wszystkich prezesów
Gość

To może zróbmy również listę wpłacających na budowę dróg na wsiach, na likwidację osuwisk, np. w Popowicach, na pensje dla nauczycieli w państwowych szkołach, i tak dalej!! Tylko wtedy zlikwidujmy Urząd Miasta, ZUS, Sejm, NFZ, rząd i sami wszystko budujmy. Przepraszam ale chyba coś z Tobą jest nie tak.

Dana
Gość

I Prezes zostanie wtedy prawdziwym prezesem 🙂

Wod
Gość

Gmina dostała z UE w tym roku 35 mln na 12 zadań . Ja wiem ze niektórym pachnie władza w Starym Sączu. Ale czy zdajecie sobie sprawę ile jest do przerobienia zadań. Burmistrz jest niesamowity bardzo dużo się robi w Gminie.

do
Gość

Człowieku to ty chyba nie widzisz jak inne gminy sobie radzą.W Starym Sączu wszystko jest ale tylko i wyłącznie na papierze a klovny mu przyklaskują.

obywatelka
Gość

Na papierze były i biblioteka przy Mickiewicza i obiekt Barciczanki i remont stadionu Sokoła i sale gimnastyczne w Gaboniu i Moszczenicy i ośrodek zdrowia w Gołkowicach i ścieżki rowerowe…. dalej są na papierze?

Anonimowo
Gość

WOD; Agitacja to była za komuny ….. teraz to nazwa się lizaniem zadka

prezes wszystkich prezesów
Gość

Ja widać komuna za rządów PiS wróciła.

do pre
Gość

Prezesie wszystkich prezesów masz całkowicie rację. Bójmy się tej „dobrej zmiany”. ludzie spójrzcie na to szerokimi oczami

Anonimowo
Gość

Albo misją papieru toaletowego – ładniej brzmi

BRYJOWIAK
Gość

Ludzie nie gorączkujcie się !!! ONI wszystko zrobią – dokładnie wszystko – aby utrzymać się u KORYTA !!! A wybory bodaj w przyszłym roku !!! Te PLANY mają tylko dobrze wyglądać !!!

PO
Gość

Proszę-DAJCIE sPOkój i nie krytykujcie aż tyle tego budżetu!!Jest w miarę dobry w związku z tym ,ze nie ma PiSu we władzach MiG!!Któż ma zrobić „DOBRĄ ZMIANĘ” w skoro PiS jest-ale go nie ma w STARYM SĄCZU ;))

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a