Kultura, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Patriotyczne śpiewanie w 99. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

Opublikowano: Listopad 12, 2017 o 9:39 am   /   przez   /   komentarze (3)

99. Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Starym Sączu miały -jak zawsze -wyjątkowy charakter. Były Msze św. sprawowane w intencji ojczyzny, biegi przełajowe i Apel Poległych. Punktem kulminacyjnym było wieczorne śpiewanie pieśni patriotycznych z udziałem Chóru Gospel i Muzyki Rozrywkowej pod kierunkiem Moniki Rębilas i przy akompaniamencie Agaty Godawskiej-Nicpońskiej. 


W Restauracji Marysieńka spotkali się mieszkańcy, by śpiewając pieśni patriotyczne, wspominać minione czasy, przywoływać bohaterów i wspominać chwałę, która stanowi naszą dumę narodową. Śpiewanie pieśni patriotycznych przyczynia się do przetrwania polskiej tradycji, kultury, folkloru i więzi międzyludzkich.

W uroczystym śpiewaniu wzięli udział samorządowcy: burmistrz Jacek Lelek z małżonką, dyrektor CKiS Wojciech Knapik z małżonką i przewodnicząca Rady Miejskiej Ewa Zielińska. Nie zabrakło radnej Julii Dziedzic i Marianny Trzebuniak.

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych zintegrowało zebranych. Uświadomiło im, jak ważna jest ojczyzna. Warto dla niej pracować, warto też poświęcić czas na świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Stary Sącz. Patriotyczne śpiewanie w 99. Rocznicę Odzyskania Niepodległości"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Anonimowo
Gość

80% tych ludzi z patriotyzmem nie ma nic wspólnego , chodzi o pokazanie się w ”śmietance ” i opędzlowanie ciasteczka tyle i tylko tyle !!!!! Wiem co piszę bo znam wielu tam obecnych !!!

Ate
Gość

Mam podobne odczucia.

DAR
Gość

CZY PATRIOTYZM TO TO SAMO CO NACJONALIZM BO KILKU OSOBOM SIE POMYLIŁO SPOTKANIE

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a