Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz, Piwniczna. Prace na krajówce jeszcze do 20 grudnia

Opublikowano: Grudzień 5, 2017 o 7:29 am   /   przez   /   komentarze (7)

Jeszcze do 20 grudnia potrwają prace związane z przebudową drogi krajowej nr 87 w Piwnicznej Zdroju i Starym Sączu.

W ramach realizowanych przebudów wzmacniana jest konstrukcja drogi, przebudowywane i budowane są chodniki, odwodnienie oraz lewoskręty. Prace, które maja się zakończyć do 20 grudnia będą kosztować 25,5 mln zł.

 -Prace w Starym Sączu ruszyły w październiku. Przebudowa obejmuje odcinek DK-87 o długości 3,3 km. Obecnie trwa przebudowa dwóch skrzyżowań: z Traktem św. Kingi i ul Piaski oraz ul. Popowicką (Papieską). W wyniku przebudowy powstać mają lewoskręty. W sumie poprawi się stan techniczny 6 km drogi krajowej nr 87, która po zakończeniu prac będzie dostosowana do nośności 115 kN/oś. mówi naszemu portalowi Iwona Mikrut – Purchla z krakowskiego oddziału GDDKiAW Piwnicznej Zdroju poprawi się odcinek o długości 2,7 km. Prace rozpoczęły się w lipcu tego roku. W ramach prac poszerzony zostanie zbyt wąski chodnik do 2 metrów, co łączy się z remontem muru oporowego, który blokował możliwość poszerzenia chodnika.

Prace powinny się zakończyć do 20 grudnia, o ile nie pokrzyżuje ich pogoda…

Dodaj komentarz

7 komentarzy do "Stary Sącz, Piwniczna. Prace na krajówce jeszcze do 20 grudnia"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Janek ze Skrudziny
Gość

Szkoda my budujemy skrzyżowania! A wszyscy w około bezkolizyjne ronda!

Anonimowo
Gość

Nie bój się, będzie i rondo tyle że zaraz za wiaduktem jadąc od Przystani w stronę Brzeznej..

ira
Gość

to jest jedna wielka porażka dlaczego w pierwszej kolejnosci nie zostało zrobione skrzyżowanie ze światłami przejechać przez nie to paranoja nie dość ż trzeba sie spieszyć bo sygnalizacja jest wyłączona to jeszcze schody porobione że przejśc trudno a co dopiero przejechać osobowym autem ciekawe kto zapłaci za naprawę zawieszenia bo muszę dzieci odwieźć kilka razy do szkoły dziennie puknijcie sie w czółko z takimi remontami i taką polityką

waza
Gość

Czy pracę będą kontynuowane na terenie Nowego Sącza ?

Anonimowo
Gość

nie

XXL
Gość

Teraz jest POra na narty,a nie budowę dróg!!Ciekawe-kto zapłaci jak w maju asfalt zacznie pękać i łuszczyć się!!POwiem tak: — znów PiS winien,a zarządza PO!!!

Anonimowo
Gość

Ty też zapłacisz 🙂

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a