Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Unieważniono przetarg na Park&Ride w Starym Sączu

Opublikowano: Marzec 8, 2018 o 4:02 pm   /   przez   /   komentarze (15)

Firma ERBET i REMAR stanęła do ogłoszonego przez Gminę przetargu na budowę Park&Ride w Starym Sączu. Niestety oferenci chcą zrealizować inwestycję za ponad 4 miliony więcej niż daje gmina. Przetarg unieważniono. 

Spółka ERBET chce wybudować „mini dworzec” w  Starym Sączu za 9 mln 999 tys. 900 złotych, dając jednocześnie 96 miesięcy gwarancji. Z kolei starosądecka firma REMAR wyceniła inwestycję na niewiele mniej, ale i tak ponad normę – 9 mln 450 tys, jednak z 36 miesięczną gwarancją.

Gmina zabezpieczyła na ten cel jedynie 5 mln 791 tys. z czego część pochodzi z dotacji unijnych. Włodarze byli zmuszeni unieważnić przetarg, jednak wkrótce ogłoszą następny. Czy znajdą się oferenci? Poczekamy…zobaczymy.

Dodaj komentarz

15 komentarzy do "Unieważniono przetarg na Park&Ride w Starym Sączu"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
dsdsa
Gość

Jak można wykonać kosztorys inwestorski i niedoszacować 4 milionów złotych ? Przecież musieli nie doliczyć przynajmniej VAT-u a robociznę po 7zł/h. BRAWO 😉

robcoy
Gość

Widać, że nie masz pojęcia o rynku robót budowlanych. Przez ostatni rok ceny poszły ok 25-30%. Taka sytuacja dzisiaj to norma na przetargach. Niedługo wszyscy odczujecie skutki wzrostu cen. Wtedy przyjdzie opamieanie do czego prowadzi rozdawnictwo i życie na kredyt.

qwer
Gość

Nie siedzę w budownictwie, ale już przy wysokich cenach wzrost 25-30% w ciągu roku wydaje się nierealny i już dziś mówilibyśmy o kryzysie, ceny nieruchomości też by poszybowały w górę a tak nie jest. Ale nawet jeśli załóżmy że jest tak jak mówisz 25-30%, to biorąc tą wyższą wartość czyli 30%, to oferty powinny oscylować w okolicach 7,5 mln. A jak wiemy były 9,4mln i 10mln zł a to by sugerowało wzrost cen aż o 65% – 75%.

aaa
Gość

A może firmy chcą zarobić za dużo i rzucają cenę z czapy na zasadzie jak się uda to się uda i zarobimy parę milionów za darmo?

qwer
Gość

Ja tylko odniosłem się do wypowiedzi robcoy i tego wzrostu cen,i tak jak napisałem nie siedzę w budownictwie i nie będę oceniał czy w gminie niedoszacowali, czy firmy chciały dużo zarobić. Dla mnie w ogóle budowa parkingu za prawie 6mln to gruba przesada.

Wojak
Gość

Ostatnie wzrosty to głównie robocizna (około 30 %).Materiały wzrosły o 5-10 %.Robocizna to średnio 18 % wartości kontraktu. Niedoszacowano przynajmniej 3 mln zł. Teraz trzy powtórki przetargów i rezygnacja z planów.A pieniążki na projekt?Ktoś odpowie?…..Aaa tam firmy się chcą dorobić.Jak na Euro 2012.

robcoy
Gość
Aleś wymyślił. Cytat z artykułu o sytuacji przetargowej w kraju „Od kilku miesięcy narasta liczba informacji o nierozstrzygniętych przetargach. Nie trzeba długo szukać – wystarczy wrzucić w internetową przeglądarkę hasło „przetargi gminne”, by przekonać się, że skala problemu jest ogromna i dotyczy całego kraju. Praktycznie we wszystkich przetargach teraz mamy 20-25, czasem 30 procentowy wzrost cen. To również martwi, ponieważ musimy cały czas zwiększać wydatki inwestycyjne ” Nie macie pojęcia co się dzieje na rynku. To artykuł sprzed 4 m-cy. Teraz oferty okazują sie przekraczać kosztorysy znacznie więcej. Pewnie za chwile wróci to do normy ale teraz ma z tym… Czytaj więcej »
robotnik
Gość

Czyli wina to pazerność tych wykonawców?
Ja powiem tylko dla wszystkich którzy nie wiedzą, że wykonawca składając ofertę jest zmuszony przez zapis podany przez inwestora do wzięcia na siebie, w czasie realizacji inwestycji, wszelkiego ryzyka zmian cen,błędów w projektach i innych okoliczności, których inwestor na siebie nie chce wziąć. Może ktoś potwierdzi? Więc ryzyko w końcu firmy doliczają!

Bolo
Gość

Pytam kto mądry z gminy zrobił kosztorys?i tylko tyle chcę ją Polski podatnik wiedzieć!!!!

spoiler
Gość

COŚ to zaczyna śmierdzieć !!!

Ika
Gość

Do jesieni coraz bliżej ,,Hm”

Ziom
Gość

spadaj… dopiero zima jest! Ja chcę wiosnę!

misiek
Gość

A dlaczego nie zrobic park and ride przy dworcu PKP, ale pod warunkiem ze mamy szybka kolej Stary Sacz Nowy Sacz „miasto”, ja bym chetnie z takiego szybkiego polaczenia korzystal .

Tomek
Gość

Pomysł z tym „Park&Ride” może nie najgorszy, ale nie rozumię dlaczego taka lokalizacja. Jako parking pod „strefę przemysłową” – trochę daleko, na stawy – daleko, do ołtarza – daleko, jako parking dla kościoła – też nie najlepszy, parking dla osiedla – zupełnie inna strona miasta, może chociaż jest bliżej… Gmina… PKP… boisko sportowe… biblioteka… nowa hala sportowa… kino… Wszędzie daleko. No dobra, jeszcze do rynku w miarę blisko, ale jak będę chciał do rynku, to sobie w rynku zaparkuję. A jak będę chciał do Nowego Sącza, to i tak samochodem pojadę.

A. M.
Gość

Włodarze Starego Sącza najwidoczniej wtopili z tą „inwestycją”. Miała byc na pokaz, a jest jak każdy widzi.
Wybory niedaleko… a tonący brzytwy się… „chyta” 🙂

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a