Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Wystartowało Forum Ekonomiczne. Beata Szydło Człowiekiem Roku w Krynicy

Opublikowano: Wrzesień 6, 2017 o 7:23 am   /   przez   /   komentarze (17)

Od wczoraj Krynica jest politycznym centrum Polski. Ruszyło właśnie Forum Ekonomiczne, które przyciąga szefów państw, polityków, samorządowców i przedsiębiorców z różnych części Europy. Nie mogło też zabraknąć gospodarzy Powiatu Nowosądeckiego. Na Forum pojawili się: starosta nowosądecki Marek Pławiak, wicestarosta Antoni Koszyk oraz członkowie Zarządu: Franciszek Kantor i Marian Ryba.

Co roku na Forum Ekonomiczne przyjeżdża kilka tysięcy gości, którzy wyrażają swoje poglądy dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie. Na tegoroczne Forum zaplanowano sześć sesji plenarnych, ponad 180 paneli dyskusyjnych, wykładów, warsztatów i debat oraz prezentacje narodowe i regionalne.

Forum przyciąga na Sądecczyznę wielu znamienitych gości – mówi starosta Marek Pławiak. – Cieszę się, że ta międzynarodowa impreza od początku odbywa się w perle uzdrowisk – Krynicy Zdroju. Przez te kilka dni toczone są tutaj ważne polityczne rozmowy i wymieniane poglądy, a także zawierane sojusze gospodarcze. To ważne miejsce wymiany wiedzy i doświadczeń. To jednocześnie świetna okazja do promocji naszego regionu.

W Krynicy gościł m.in. prezydent RP Andrzej Duda, który wziął udział w sesji plenarnej „Niedokończona integracja a aspiracje krajów europejskich”. Dyskutowano też o planach odbudowy wzrostu w Unii Europejskiej oraz o tym, jak odnieść sukces w biznesie. Wśród gości Forum można było spotkać oprócz prezydenta Andrzeja Dudy, premier Beata Szydło, ministrów poszczególnych resortów, szefów międzynarodowych firm i sportowców.

Premier Beata Szydło wygrała w głosowaniu z wicepremierem Mateuszem Morawieckim, który jeszcze na kilka dni przed rozpoczęciem Forum w Krynicy był typowany na zwycięzcę plebiscytu.

Statuetkę wręczył marszałek Sejmu Marek Kuchciński. – To jest nagroda za to kim jest premier rządu Rzeczpospolitej. Vaclav Havel, Victor Orban, czy Jarosław Kaczyński wiedzieli, że ich państwa potrzebują zmiany. I mieli odwagę te zmiany realizować. Jest to nagroda za odwagę i konsekwencję – powiedział marszałek Kuchciński.

Beata Szydło to dopiero druga kobieta w historii, której kapitału przyznała nagrodę. W 1999 r. nagrodę dostała Hanna Gronkiewicz – Waltz, wtedy już wieloetnia prezes Narodowego Banku Polskiego. Obecna prezydent Warszawy nagrodę dostała w 1999 r. razem z ówczesnym premierem Ukrainy i późniejszym prezydentem tego kraju Wiktorem Juszczenko.

Głosowanie nad wyborem laureata nagrody jest tajne i członkowie kapituły – rady programowej Forum Ekonomicznego –  nie wiedzą, jak głosują inni. W jej wchodzą 33 osoby  z różnych środowisk i o różnych sympatiach politycznych, m.in. Marek Kuchciński, Piotr Gliński, Władysław Kosiniak-Kamysz, Aleksander Kwaśniewski, Rafał Trzaskowski, Janusz Steinhoff, ale też publicyści, np. Paweł Lisicki, czy Jacek Karnowski.

Forum potrwa do najbliższego czwartku.

Fot. Maria Olszowska/Starostwo Powiatowe Nowy Sacz

Dodaj komentarz

17 komentarzy do "Wystartowało Forum Ekonomiczne. Beata Szydło Człowiekiem Roku w Krynicy"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Sara
Gość

Wśród gości samo Towarzystwo Wzajemnej Adoracji

Anonimowo
Gość

Uważajcie na auta bor. Chyba że ktoś ma Seicento więc jest git.

konrad
Gość

SARA za komuny a póżniej za PO to dopiero było towarzystwo wzajemnej adoracji oni do tego czasu nie mogą przestać się wielbić …… czyż nie tak !!!!!!!!!!!!

Sara
Gość

Konradzie nie wiem co było za komuny napisz jak wiesz z autopsji ?

Bryjowiak
Gość

KONRAD wielbicielu pIs-aru wystarczy, że ty ich wielbisz… Szykuj słomę do butów i gotuj się do miesięcznicy..

Anonimowo
Gość

Panią premier oklaskuje cały rząd , dziękuje jej Pan Kuchciński ona dziękuje panu prezesowi Kaczyńskiemu czy to nie jest uwielbieni ?

edwardo
Gość

KONRAD- naPiSałeś prawdę-nawet nie określiłeś się jaką preferujesz opcję POlityczną,a mimo tego zostałeś w sPOsób barbarzyński zaatakowany POprzez lewaków z POrtalu.Dobre masz sPOjrzenie na sprawy polskie–CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE !!!

Anonimowo
Gość

Edwardo ty tez kufaje i gumowce i 10 do warszawy

Anonimowo
Gość

To forum miało być odpowiednikiem Davos,a w tym roku z ekonomią przestało mieć cokolwiek wspólnego-stało się mszą i podłożem dla mafii. Dobrze ,że prezydenci zachodniej Europy nie przyjechali.

konrad
Gość
Bryjowiak; Nie jestem niczyim wielbicielem ! Patrzę na to co robią dla Polski w porównaniu z PO PSL !! a gdyby w katastrofie smoleńskiej zginął twój brat ,siostra , żona, lub twój wykształcony ale krewny to też byś tak pisał ???? więc kto ma słomę w butach , a jak nie masz szacunku do ludzi … to jesteś ZEREM i nie wypowiadaj się w ten sposób .bo samemu sobie ubliżasz !!!A czy ty 1 listopada nie idziesz na cmentarz zaświecić świeczkę na grobach krewnych i znajomych ??? , a oni to robią co miesiąc…..i wolno im a nawet chwała im… Czytaj więcej »
Anonimowo
Gość

To niech to robią co miesiąc na cmentarzach ,a nie parady za pieniądze podatników.mnie nikt nie płaci za to ,że chodzę na groby najbliższych.Robię to w ciszy i skupieniu,tak to powinno wyglądać.Właśnie pis znęca się nad tym którzy ich nie popierają i dlatego są gorsi od zwierząt i jak najszybciej trzeba wyplenić tą zarazę ,ale już niedługo……

#kiedyśtutajwrócę
Gość

Jak nie piję, tak z Tobą Anonim napił bym się z przyjemnością.
Fajnie że w tym zdewociałym miasteczku są jeszcze zdrowo myślący Ludzie.
Pozdrawiam.

Anonimowo
Gość

Każdy z nas jak nie stracił to kiedyś straci kogoś ukochanego i jak wygląda żal i żałoba wie lub się dowie nie mieszaj tego z polityka i nie odkrywaj „ameryki ” od nowa i tak ogólnie daj na luz ” będziesz zdrowszy Konradzie

Anonimowo
Gość

A i pan starosta na zdjęciach taki ładniutki… Mogli mu chociaż człowieka powiatu przyznać

kon....
Gość
Anonim 1; na pewno by robili gdyby te szumowiny nie przeszkadzali ! … nie rozumiem po co to robią .Oddawanie czci w pojedynkę to coś innego niż w kilka tysięcy … tego nie da zrobić w ciszy … i komu to ma służyć ? takie cyrki jak te oszołomy wyprawiają ! . chcą iść całą dużą grupą to niech idą ,przejdą i pójdą będzie spokój po co ich blokować ! A tak prawdę mówiąc to idż do dobrego lekarza nim będzie za póżno !!! Anonim 2 co to jest żal to ja wiem , i nie mieszam niczego z polityką… Czytaj więcej »
Oszołom i Idiota
Gość

Powiało stoickim spokojem od Konrada

edwardo
Gość

KONRAD–nie daj się zakrzyczeć tym lewackim POmiotom.Wiem-kochasz POLSKĘ i kieruj się tym azymutem !!!
Ci co wyPISują brednie w moim kierunku niech się zgłoszą na szkolenie do; donosiciela Boni.prez. rudy,Bul itd.
Sprawy grabieży POLSKI są na ukończeniu!!! CHWAŁA NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZPOSPOLITEJ !!!

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a