Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Strażacka musztra i biegi z przeszkodami. Kobiety z Przysietnicy najlepsze!

Opublikowano: 27 czerwca, 2017 o 7:40 am   /   przez   /   komentarze (1)

27 drużyn wystartowało w IX Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Nowosądeckiego. Ufundowane przez starostwo nagrody o łącznej wysokości 5 tys. zł wręczył zwycięzcom członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Franciszek Kantor.

Na stadionie sportowym w Podegrodziu spotkały się drużyny wyłonione w eliminacjach gminnych. Przed nimi była musztra, sztafeta pożarnicza oraz zadanie bojowe, polegające na rozwinięciu stanowiska gaśniczego. Do tego zadania wykorzystano motopompy zakupione przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Ich wartość to 50 tys. zł.

– Władze powiatu wspierają finansowo 102 ochotnicze jednostki działające na Sądecczyźnie – podkreśla Franciszek Kantor. – Cieszy widok druhów, którzy są tak świetnie przygotowani do wykonywania zadań. Wszystko to dla naszego bezpieczeństwa.

W kategorii kobiet najlepsza okazała się drużyna wystawiona przez OSP Przysietnica. Dwa kolejne miejsca przypadły w udziale OSP w Obidzy i Korzennej. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce wywalczyli druhowie z Zagorzyna. Drugie miejsce zdobyła reprezentacja OSP Biegonice, trzecie przypadło w udziale Ptaszkowej.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali promesy w wysokości 1200, 800 i 500 zł. Drużyny, które wywalczyły pierwsze miejsca będą reprezentować powiat na zawodach wojewódzkich.