Edukacja, Z ostatniej chwili

Sukces Zuzanny Sławeckiej w zawodach konnych

Opublikowano: 9 września, 2017 o 10:12 am   /   przez   /   komentarze (0)

W weekend 25-27.08.2017 r. na terenie stadniny KS Krakus Swoszowice zostały rozegrane Mistrzostwa Małopolski w skokach przez przeszkody.Duży sukces na tych zawodach odniosła Zuzanna Sławecka reprezentująca KJ „Apacz” Mszana Górna, która na koniu „Danny Fox B” zdobyła brązowy medal w kategorii junior młodszy.

Zuzia jest obecnie uczennicą klasy VII Szkoły Podstawowej nr2 w Mszanie Górnej. To nie pierwszy sukces młodej zawodniczki z Mszany.

W obecnym sezonie Zuzia z powodzeniem startuje również w zawodach na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim gdzie rywalizuje już w kategorii open czyli z zawodnikami i zawodniczkami pełnoletnimi.

N przełomie kwietnia i maja na zawodach regionalnych w skokach przez przeszkody LL60, LL80 organizowanych  przez KJ „Szary” Michałowice Zuzia zajęła dwukrotnie 1 miejsce, dwukrotnie 2 miejsce oraz również dwa razy stawała na 3 miejscu podium.

W czerwcu w zawodach towarzyskich  w skokach przez przeszkody L(100cm) organizowanych przez Ośrodek Jeździecki  „Assana” w Żmiącej Zuzia zajęła 1 miejsce. Niedługo potem wzięła udział w półfinałach Olimpiady Młodzieży w podkarpackim Gliniku Zabrowskim, gdzie zajęła 9 miejsce.

Zuzia odnosi również spore sukcesy w innej konkurencji jeździeckiej jaką jest ujeżdżanie. W Memoriale Danuty Marszałek-Waligórskiej organizowanym przez „Folwark Toporzysko” zajęła 1 miejsce.

Zuzia swoje umiejętności jeździeckie doskonali w miejscowej stadninie pod okiem instruktorki PZJ Angeliki Zapały.