Edukacja

Gość Oczekiwany „Słowackiego” w sali św Józefa w Nowym Sączu

Opublikowano: Kwiecień 13, 2016 o 6:18 am   /   przez   /   komentarze (0)

„Gość Oczekiwany” – sztuka teatralna w pięciu aktach. Autorka, Zofia Kossak- Szczucka pisała o niej: „Bajka ta jest obrazem dramatu, jaki codziennie i na całym świecie, w milionach replik, rozgrywa się pomiędzy Bogiem a ludźmi. Bóg nieustannie przychodzi do ludzi, narzuca się im. Odtrącony powraca wielokrotnie. Ludzie, którzy przyjmują Go w prostocie i bezinteresownej miłości, są przezeń obdarowani hojną, opływającą miarą, są szczęśliwsi niż mogli wymarzyć. Natomiast biada tym, którzy pragną widzieć Boga dla spodziewanych korzyści lub podporządkowania Go innemu panu”.

6 kwietnia zgromadzona publiczność w Sali św. Józefa przy Kościele Parafii św. Rocha w Nowym Sączu miała przyjemność poznać teatralne zdolności młodzieży należącej do Koła Teatralnego „NIM NUL”. Uczniowie Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu zagrali bez tremy i ku ogromnej radości widzów.

W imieniu dyrekcji, opiekunów i uczniów dziękujemy ks. Józefowi Janasowi za udostępnienie sali i możliwość zaprezentowania się publiczności nowosądeckiej.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a