Edukacja, Z ostatniej chwili

MAM TALENT w „Dwójce”. Pierwszy Dzień Wiosny z przytupem!

Opublikowano: Marzec 23, 2019 o 9:52 am   /   przez   /   komentarze (0)

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu postanowiła ciekawie i oryginalnie zorganizować Pierwszy Dzień Wiosny. Nikt nawet nie pomyślał o wagarach. W tym dniu szkoła tętniła życiem. I to dosłownie. Odbył się szkolny konkurs „MAM TALENT”. 

Grupa uczniów i nauczycieli wpadła na pomysł, aby na wzór znanego na całym świecie show, a od jakiegoś czasu popularnego także w Polsce, przeprowadzić podobny popis talentów.  Inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży, gdyż  do udziału w popisach mogli zgłaszać się wszyscy, którzy chcieli pochwalić się swoim talentem i pasją. Pomysłowość pierwszych uczestników przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Czegóż to nie można było zobaczyć i usłyszeć podczas występów! Występy oceniała szanowna Komisja w składzie której zasiedli przedstawiciele Grona Pedagogicznego oraz Uczniowskiej Rady Szkolnej.

Usłyszeliśmy wykonania znanych piosenek w aranżacji uczniów, którzy to właśnie wtedy pokazali swoje drugie oblicze. Wielu z nich fantastycznie naśladowało swoje ulubione gwiazdy.  Muzyka to także gra na instrumencie i tu również znalazły się osoby, które zagrały wybrane utwory na skrzypcach czy perkusji.  Były pokazy wybranych dyscyplin sportowych, popisy recytatorskie czy malowanie na jedwabiu.

Nie od dziś wiadomo, że uczniowie „Dwójki” to świetni aktorzy, którzy być może w przyszłości zaistnieją na deskach prawdziwych teatrów.  I tym razem kilka grup przygotowało zabawne skecze.

Jury miało trudny orzech do zgryzienia. Najlepsze talenty zostały nagrodzone statuetkami, medalami oraz nagrodami, które wręczała dyrektor placówki Wioletta Nowak i przewodniczący komisji JURY ks. Tomasz Chrupek. Warto dodać, że wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe gadżety.

Wyniki szkolnego konkursu MAM TALENT.

Kategoria wiekowa -klasy 4-5 Szkoła Podstawowa

  1. Jan Długosz (gra na skrzypcach)
  2. Julia Pituch i Anna Sztafa (wokal) i Arkadiusz Dudar (perkusja)
  3. Magdalena Kuś (malowanie na jedwabiu) , Marcin Malinowski, Olivier Marszałek, Karol Karlak i Jan Karlak (aikido) oraz Emilia Orłowska i Emilia Porwoł ( akrobacje)

Kategoria wiekowa klasy 7-8 Szkoła Podstawowa i Gimnazjum

  1. Sophia Israel (wokal)
  2. Babik Krystian i Konrad Marczyk ( skrzypce i klarnet) i Grupa Taneczna Famfaramfam ( Agnieszka Koszyk, Elżbieta Tokarczyk i Aleksandra Chochorowska)
  3. Zuzanna Król i Maksymilian Ostrówka (kabaret), klasa 8c ( śpiew), Palina Drożdż (śpiew)

fot. Jakub Pasoń

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a