Edukacja, Z ostatniej chwili

Przedświąteczne akcje wolontariuszy „Dwójki”

Opublikowano: Grudzień 27, 2017 o 11:00 am   /   przez   /   komentarze (3)

Od wielu już lat w Szkole Podstawowej nr 2 w Starym Sączu działa aktywnie i systematycznie Klub Wolontariatu pod opieką pedagog, pani Małgorzaty Koszyk. W tym roku szkolnym do Klubu należy 38 wolontariuszy, którzy pracują zarówno na poziomie szkolnym, jak i lokalnym. Praca wolontariusza to nie tylko akcje charytatywne, ale przede wszystkim codzienna, systematyczna pomoc tym, którzy tego potrzebują. Nasi wolontariusze pomagają osobom starszym i niepełnosprawnym, a także współpracują z Placówką Wsparcia Dziennego, czynnie i systematycznie pomagają w programie Bank Żywności PO PŻ.

W okresie przedświątecznym wolontariusze uczestniczyli w wielu akcjach charytatywnych na terenie naszej szkoły, gminy i powiatu sądeckiego. Przez cały listopad, dwa razy w tygodniu, spotykali się i własnoręcznie wykonywali kartki świąteczne. Wolontariusze zorganizowali 3 grudnia 2017 r. kiermasz kartek świątecznych w ramach akcji „Szlachetna Paczka” przy Parafiach Gminy Stary Sącz. Akcja kontynuowana była na wywiadówce szkolnej 4 grudnia 2017 r. Rodzice jak co roku chętnie wzięli udział w kiermaszu kartek świątecznych i ciast. Zgromadzone fundusze zostały przeznaczone na przedświąteczną pomoc uczniom najbardziej potrzebującym w naszej szkole.

5 grudnia 2017r. Wolontariusze naszej szkoły uczestniczyli w obchodach ŚWIATOWEGO DNIA WOLONTARIATU zorganizowanych przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Uczestniczyli w kampanii ulicznej, rozdawali kalendarze na przyszły rok i rozmawiali z przechodniami na temat roli wolontariatu.

W dniach 16 – 19 grudnia 2017 r. wolontariusze naszej szkoły pod opieką nauczycieli brali udział w akcji charytatywnej „Serce Sercu”, której głównym organizatorem była Fundacja Sądecka. Celem akcji była zbiórka żywności dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Wolontariusze stojący przy wejściu do sklepów: Delikatesy Centrum przy ulicy Batorego w Starym Sączu i Biedronka przy ulicy Piłsudskiego w Starym Sączu, rozdawali ulotki zachęcające do kupienia i przekazania na cele charytatywne dowolnego artykułu spożywczego. Zebrane produkty, w postaci paczek żywnościowych zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom powiatu sądeckiego.

Kolejny już raz młodzież zdała egzamin z odpowiedzialności, dojrzałości, a także zaangażowania na rzecz innych.

Wolontariusze biorący udział w akcjach charytatywnych:

Aleksandra Łuczkiewicz, Emilia Migacz, Angelina Tokarczyk,

Urszula Zwolińska, Aneta Wygoda, Nicole Barnach, Karolina Golonka, Kornelia Panajew, Katarzyna Rejowska, Natalia Soboń, Joanna Wójcik, Laura Korona, Kinga Florek, Monika Grabska, Krzysztof  Pietrzyk, Marta Pustułka, Patrycja Szabla, Zuzanna Tokarczyk, Ewelina Tarko, Kinga Tkaczyk, Oliwia Tokarczyk, Martyna Dziarmaga, Jakub Izworski, Zuzanna Król, Maja Kruczek, Gabriela Orłowska, Maksymilian Ostrówka, Oliwia Karwala, Zuzanna Kurzeja, Elżbieta Padula, Zuzanna Pierzga, Izabela Soboń.

Opiekun wolontariatu serdecznie dziękuje wszystkim uczniom za duże zaangażowanie i poświęcony czas.

Komentarze

Komentarze (3)

 • Grudzień 27, 2017 o 12:58 pm Anonim

  Zważywszy na to że sp nr 2 działa od września to wielki wyczyn, że klub wolontariatu od wielu lat

 • Grudzień 27, 2017 o 7:14 pm Anonim

  NIE CZEPIAJ SIĘ SZCZEGÓŁÓW !

 • Grudzień 29, 2017 o 5:55 pm Xxxx

  Do Anonima
  Każdy Starosadeczanin wie, że na miejscu Szkoły Podstawowej nr 2 było kiedyś Gimnazjum, a w chwili obecnej uczą się tam jeszcze klasy gimnazjalne

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a