Edukacja

Spotkanie Samorządów Uczniowskich w Szkole Podstawowej w Barcicach

Opublikowano: Listopad 21, 2018 o 8:54 am   /   przez   /   komentarze (0)

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Barcicach zaprosił na spotkanie wszystkie Samorządy Uczniowskie szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Stary Sącz.

Idea współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy Samorządami Uczniowskimi zrodziła się kilka lat temu z inicjatywy SU w Barcicach, potem spotkania odbywały się jeszcze kilkakrotnie w różnych szkołach. W tym roku uczniowie z Barcic zaproponowali spotkanie, aby uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na zaproszenie odpowiedziały wszystkie Samorządy Uczniowskie i spotkanie odbyło się w dniu 15 listopada 2018 roku.

Przybyłych na spotkanie przywitał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Barcicach Pan Grzegorz Garwol. Uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących współczesnego patriotyzmu. Młodzież wykazała się dużą dojrzałością i zaangażowaniem. Na zakończenie warsztatów ustalono wspólne działanie, które będzie polegało na znalezieniu w swojej miejscowości i opisaniu osoby, którą można nazwać współczesnym patriotą. W celu upamiętnienia pracy Samorządów i ich szkół zostanie też stworzona wspólna „kapsuła czasu”, która będzie zawierała pamiątki, zdjęcia, opis działań i na lata zostanie zamknięta dla przyszłych pokoleń. Spotkanie zakończyło się w miłej atmosferze poczęstunkiem i wspólną dyskoteką. Kolejną relację przygotujemy wkrótce,  przy okazji zamknięcia pamiątek w „kapsule czasu”.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a