Edukacja

Starosta nagrodził młodych historyków

Opublikowano: Czerwiec 19, 2015 o 2:35 pm   /   przez   /   komentarze (1)

Dzisiaj w Miasteczku Galicyjskim rozstrzygnięto III etap historycznego konkursu „Ziemia Sądecka – od przeszłości do współczesności”. Uczestnicy konkursu przedstawiali wypowiedź na temat: „Sądecczyzna w latach 1918 – 1939 – fakty i ludzie” w formie prezentacji multimedialnej.

Gratuluję wam znajomości historii, szczególnie tej dotyczącej Ziemi Sadeckiej – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Cieszę się, że od najmłodszych lat interesujecie się właśnie tym przedmiotem. Każdy z nas powinien znać historię swojego kraju i Małej Ojczyzny. Życzę wam powodzenia w nauce i zdobywania kolejnych laurów.

Komisja konkursowa oceniająca prace uczniów szkół podstawowych w składzie: Ewa Bukalska, Bartłomiej Czech i Piotr Mikołajczyk przyznała nagrody następującym osobom: Aleksander Potok, Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowym Sączu, Aleksandra Małota, Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowym Sączu, Jakub Mamczyk, Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowym Sączu.

Wyróżnieni zostali: Jakub Janór, Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu, Mateusz Wójcik, Szkoła Podstawowa nr 20 w Nowym Sączu, Kinga Kurcz, Szkoła Podstawowa nr 21 w Nowym Sączu, Wiktoria Lizoń, Szkoła Podstawowa nr 1 w Obidzy, Natalia Wołoszczuk, Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowym Sączu, Aleksandra Kulig, Szkoła Podstawowa w Przysietnicy, Agnieszka Kula, Szkoła Podstawowa nr 3 w Nowym Sączu, Natalia Worobiow, Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowym Sączu i Gabriela Wolak, Zespół Szkół w Podolu Górowej.

Komisja konkursowa oceniająca prace uczniów szkół gimnazjalnych w składzie: Maria Kruczek, Anna Wideł, Daniel Lachor i Bartłomiej Urbański przyznała nagrody następującym osobom: Joanna Damian, Zespół Szkół Społecznych SPLOT w Nowym Sączu, Julia Cisak, Gimnazjum nr 5 w Nowym Sączu, Konrad Biel, Gimnazjum nr 11 w Nowym Sączu.

Wyróżnieni zostali: Michał Szewczyk, Gimnazjum Publiczne w Starym Sączu, Bartłomiej Szewczyk, Gimnazjum im. J. Słowackiego w Starym Sączu, Przemysław Golonka, Gimnazjum w Podegrodziu, Natalia Dziedzina, Gimnazjum w Stróżach, Olga Bober, Gimnazjum w Chełmcu, Justyna Pawlik, Gimnazjum w Podegrodziu, Dominika Kogut, Gimnazjum w Chełmcu.

Komisja konkursowa oceniająca prace uczniów szkół ponadgimnazjalnych w składzie: Danuta Plata,   Joanna Sucharska i Krzysztof Małota przyznała nagrody następującym osobom: Maciej Hejmej, I LO w Nowym Sączu, Arkadiusz Jurczak, I LO w Nowym Sączu, Gabriela Polak, II LO w Nowym Sączu, Olga Kurzeja, I LO w Nowym Sączu (nagroda Stowarzyszenia DLA MIASTA).

Wyróżnieni zostali: Edyta Kucia, I LO w Starym Sączu, Edyta Kałuzińska, V Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Sączu, Aleksandra Maciaś, Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Sączu, Klaudia Zięcina, II LO w Nowym Sączu, Wioleta Fedko, V Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Sączu, Mariusz Fornagiel, II LO w Nowym Sączu, Julia Mazurek, I LO w Starym Sączu, Agnieszka Duda, LO w Starym Sączu.

Konkurs organizują: Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, Gimnazjum nr 2 Nowym Sączu, Stowarzyszenie Civitas Christiana w Nowym Sączu, Szkoła Podstawowa nr 21 w Nowym Sączu, PTH w Nowym Sączu, Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, Stowarzyszenie „DLA MIASTA”, Urząd Miasta Nowego Sącza, Związek Sądeczan. Patronat nad konkursem objęli: Małopolski Kurator Oświaty oraz starosta nowosądecki Marek Pławiak i prezydenta Nowego Sącza Ryszard Nowak.

źródło: Starostwo Powiatowe Nowy Sącz

Komentarze

Komentarze (1)

  • Czerwiec 19, 2015 o 4:57 pm ccc

    o jak miło zobaczyć Panią Szewczyk 🙂 najlepszy nauczyciel jakiego kiedykolwiek spotkałam 🙂

Możliwość komentowania wyłączona.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a