Edukacja, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Opublikowano: Kwiecień 8, 2018 o 8:05 am   /   przez   /   komentarze (0)

4 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Józefa Tischnera w Starym Sączu odbył się etap gminny Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Stary Sącz. Zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu. 

W obecnym roku szkolnym turniej organizowany jest w dwóch grupach rywalizacyjnych: grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo), grupa II – pozostali uczniowie. I grupę rocznikową reprezentowała czteroosobowa drużyna (2 chłopców + 2 dziewczynki), a II grupę trzyosobowa drużyna wyłoniona w wyniku eliminacji szkolnych.

Uczniowie rozwiązywali test wiedzy – złożony z 25 pytań, obejmujących zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym i test skrzyżowań – złożony z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. Następnie przystępowali do jazdy rowerem po torze sprawnościowym złożonym z przeszkód: równoważnia, tarka, pochylnia, rynna, korytarz z desek, zwężenie, zawracanie w kwadracie, zatrzymanie w miejscu.

Organizatorem zawodów był pan Wiesław Warcholak, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Starym Sączu. Podczas turnieju obecny był policjant z Komisariatu Policji w Starym Sączu, asp. Szczepan Janecki.

Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starym Sączu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Starym Sączu, Prywatnego Gimnazjum w Starym Sączu, Szkoły Podstawowej z Popowic i z Przysietnicy.

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 Starym Sączu (oddziały gimnazjalne) w składzie: Karol Kołodziej, Dawid Kamiński, Arkadiusz Drożdż zajęła I miejsce. Opiekunem drużyny jest pani Teresa Tokarczyk. 

Gratulujemy!

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a