Edukacja, Z ostatniej chwili

Uczniowie „Słowackiego” na niezwykłym spotkaniu autorskim

Opublikowano: Kwiecień 16, 2016 o 10:08 pm   /   przez   /   komentarze (0)

13.04.2016 roku 30-osobowa grupa gimnazjalistów uczestniczyła w spotkaniu autorskim zorganizowanym przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu.

-Dla uczniów naszej szkoły – Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego – to niezwykłe spotkanie było formą nagrody za całoroczną współpracę z biblioteką szkolną oraz wyniki w czytelnictwie –mówi Halina Madziar.

Gościem honorowym był pan Arkadiusz Niemirski – człowiek wielu profesji: magister zootechniki, satyryk, dziennikarz, scenarzysta, ale też kochający muzykę, podróże, stwierdzający, że trzeba mieć marzenia i dążyć do ich realizacji. Nam dał się poznać jako autor wielu powieści kryminalnych, detektywistycznych (np. „Pojedynek detektywów”, „ Testament bibliofila”), kontynuator przygód „Pana Samochodzika”. O swoim życiu, pasjach mówił w sposób niezwykle ciekawy i ujmujący, a przygotowana prezentacja multimedialna wzbogacała jego wypowiedzi. Radosny nastrój, żywiołowa wymiana zdań na temat pana Arkadiusza trwała jeszcze długo po zakończonym spotkaniu.

Spotkanie było niesamowite, opowieści pana Arkadiusza wspaniałe, ciekawe, a żarty tak zabawne, że nikt nie potrafił powstrzymać się od śmiechu – mówi Kamila.

To spotkanie zostanie na długo w naszej pamięci. Na pewno każdy sięgnie po jego książki. Trzymamy kciuki, aby marzenia pana Arkadiusza się spełniły – dodaje Julia.

Wróciliśmy do szkoły z fotografiami, autografami, pamiątkowym wpisem do kroniki szkolnej oraz zakupionymi książkami autora. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, iż było wspaniale poznać pana Niemirskiego, ponieważ spotkanie z takim człowiekiem poprawia humor, daje nam powód do zastanowienia się nad sobą i naszą przyszłością, a przede wszystkim daje szansę na poznawanie ludzi tak cudownych jak pan Niemirski. Mamy ogromną nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzi nasze miasto i uda nam się z nim powtórnie spotkać – podsumowuje Alicja.

Spotkanie autorskie z panem Arkadiuszem Niemirskim to kolejna forma współpracy biblioteki szkolnej Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego z Powiatową i Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Starym Sączu.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a