Edukacja

Zwieńczenie projektu europejskiego debatą w języku angielskim

Opublikowano: Maj 27, 2015 o 8:22 am   /   przez   /   komentarze (0)

Drzewo- symbolizujące rozwój- staje się metaforycznym obrazem, które towarzyszy majowemu projektowi zainspirowanemu Europejskim Rokiem na Rzecz Rozwoju „Nasz świat, nasza godność, nasza przyszłość”. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane na początku maja z okazji Dnia Europy w Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu przez panią Beatę Damasiewicz, nauczyciela języka angielskiego. Uczestniczyło w nim 24 gimnazjalistów, uczniów klasy trzeciej gimnazjum, którzy dzielili się swoimi poglądami i przemyśleniami na temat współczesnych problemów społecznych w języku angielskim.

Warto podkreślić, iż starosądeckie gimnazjum od kilku lat aktywnie włącza się w projekty europejskie. Do ostatnio zrealizowanych autorskich przedsięwzięć w języku angielskim o tym właśnie charakterze można zaliczyć  m.in. projekt pod hasłem ‚Polska w Unii Europejskiej: Wiosenne podróże po krajach Wielkiej Brytanii’ (2014), inscenizację w języku angielskim w ramach projektu edukacyjnego dla klas drugich ‚W europejskiej kawiarence pod 10’, warsztaty europejskie w języku angielskim ‚Mam marzenie’ ściśle związane z założeniami Europejskiego Roku Obywateli 2013 „Chodzi o Europę. Chodzi o Ciebie.” (w ramach Dnia Europy 2013).

Tegoroczny projekt ‚Wyraź swoją opinię’ w starosądeckim gimnazjum koordynowała pani Beata Damasiewicz wraz z panią Joanną Drożdż, studentką Uniwersytetu Jagiellońskiego odbywającą w tym czasie praktykę pedagogiczną w starosądeckim gimnazjum. Młodzież proponowała rozwiązania podczas debaty, której wizualnym efektem było stworzenie symbolicznego drzewa. Na jego gałęziach sukcesywnie pojawiały się wciąż nowe propozycje rozwoju dla Polski na przyszłość, przedstawione metaforycznie jako zakwitające wiosenne kwiaty- symbole zachodzących zmian. Pani Joanna Drożdż na zakończenie debaty europejskiej wyróżniła wypowiedzi pięciu najlepszych uczniów. Laureatami zostali Joanna Ćwik, Katarzyna Klimczak, Adrian Pierzga, Maksymilian Kantor oraz Julia Maciuszek ze starosądeckiego gimnazjum. Wszyscy wyróżnieni otrzymali gadżety i materiały informacyjne o Unii Europejskiej, dzięki przychylności Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie.

 

(BD)

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a