Kultura, Z ostatniej chwili

ZOOM na scenę! 20 lat fotografii Andrzeja Ramsa

Opublikowano: Październik 27, 2017 o 1:52 pm   /   przez   /   komentarze (2)

Wspaniały fotograf Andrzej Rams przez dwie dekady fotografował spektakle i próby teatralne. Z okazji jubileuszu 28 października w Galerii pod Piątką odbędzie się finisaż.

– Fotograf musi być niewidoczny zarówno dla aktorów, jak i dla publiczności – podkreśla Andrzej Rams.

Jest absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie na Wydziale Nauk Społecznych oraz Otwartego Studium Fotografii na Wydziale Historii Architektury Odnowy i Konserwacji Zabytków Politechniki Krakowskiej. Uczeń między innymi prof. Zbigniewa Łagockiego.

Andrzej Rams, nim przystąpi do pracy podczas spektaklu, czyta sztukę, poznaje zamysł reżysera i aktorów, czyta recenzję. Efekt jego pracy to fotoreportaż.

– Interesuje mnie nie sam aktor, jako człowiek, ale postać przez niego kreowana. To profesjonalista, który wciela się w daną postać. Na zdjęciach są postacie teatralne, a nie aktorzy. Atmosferę tworzą światła, dekoracje, charakteryzacja –mówi Rams. – Chcę pokazać publiczności całokształt mojej pracy związanej z teatrem i pół mojego życia, które związałem  z fotografią. Pokochałem to, jest w tym trochę mnie. Mojej wizji teatru i fotografii -dodaje artysta.

Wystawa  prezentowana jest od 3 października 2017 r. do 30 października w Galerii pod Piątką w Starym Sączu. 

O trudach fotografii scenicznej, dojrzewaniu z aparatem w ręku i jubileuszowej wystawie “Zoom na scenę”, a nawet rozdartych podczas pracy spodniach opowiada Andrzej Rams, sądecki fotografik. Warto przeczytać —-> KLIKNIJ

Komentarze (2)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

  • Październik 10, 2017 o 10:06 am TR

    Stara dobra szkoła fotografii!!

    Odpowiedź
  • Październik 28, 2017 o 10:50 am San Escobar

    Jak zrobić dobre zdjęcie w każdej sytuacji ? Należy mieć zasady, super warsztat i wielkie doświadczenie. Wzorujmy się na mistrzach. BRAWO !

    Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a