Najnowsze, Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

„Wiedziałem co robię, przyjeżdżając do Starego Sącza” -mówi Prezydent Andrzej Duda

Opublikowano: Czerwiec 29, 2020 o 11:25 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Starym Sączu odbył się finał ogólnopolskiej kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Prezydent spotkał się z mieszkańcami kilkanaście minut przed ciszą wyborcza. Starający się o reelekcję Andrzej Duda podsumował dotychczasowy przebieg kampanii, przypomniał to, o czym mówił podczas licznych spotkań wyborczych, czyli o programie, „Planie Dudy” i  Karcie Rodziny. Na płycie Ryku zgromadziły się tłumy.

 

Wiedziałem co robię, przyjeżdżając do Starego Sącza. I nie zawiodłem się –mówi w rozmowie z naszym portalem prezydent Andrzej DudaPo pierwsze chciałem mieć miłe zakończenie kampanii wyborczej i wiedziałem, że w Starym Sączu będzie miło. Po drugie chciałem zrobić przyjemność Starosądeczanom. Pomyślałem, że się ucieszą iż takie kampanijne spotkanie, które będzie pokazywane przez telewizje będzie u nich w mieście. To z pewnością promocja dla miasta. 

Po długiej kampanii wyborczej Para Prezydencka postanowiła zostać w Starym Sączu na dłużej. Ciszę wyborczą spędzili w gronie najbliższych. W sobotnie popołudnie uczestniczyli w rodzinnym święcie. Spotkanie odbyło się w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania w Starym Sączu. Oczywiście nie zabrakło też mieszkańców miasta, którzy świętowali tam Pierwszą Komunię. Wszyscy chętnie fotografowali się z Parą Prezydencką, która nie szczędziła im czasu na wspólne „selfie”.

Zapytaliśmy Prezydenta Andrzeja Dudę jak widzi swoją przyszłość w wyborach prezydenckich:

Będzie jak Pan Bóg da i wyborcy pozwolą -mówił w sobotnie popołudnie Andrzej Duda.

Przypomnijmy. Andrzej Duda zwyciężył w pierwszej turze wyborów prezydenckich, zdobywając 43,67 proc. głosów i w drugiej turze (12 lipca) zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim, który otrzymał 30,45 proc. głosów. (wyniki z 99% komisji).

Para Prezydencka bardzo często odwiedza Stary Sącz, skąd pochodzą rodzice Prezydenta. Są to wizyty oficjalne a bardzo często wizyty nieoficjalnie, gdzie chociażby uprawa joggingu po zabytkowym mieście (ZOBACZ). Podczas ostatniej oficjalnej wizyty w 2016 roku odebrał tytuł honorowego obywatela Starego Sącza. Prezydent RP wielokrotnie podkreślał, że Stary Sącz to miasto które w dużym stopniu go ukształtowało. Nie mogło więc zabraknąć Starego Sącza na mapie oficjalnych spotkań w czasie tegorocznej kampanii. Tutaj też łapali oddech przed ostatnim starciem czyli wyborami.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a