Ogłoszenia parafialne

Oazy dla rodzin

Opublikowano: 28 stycznia, 2022 o 9:33 am   /   przez   /   komentarze (0)

Wspólnota Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie zaprasza rodziny do wyjazdu na 15-dniowe rekolekcje organizowane przez naszą diecezję, nazywane oazą I stopnia.

Aby łatwiej dotrzeć do małżonków organizatorzy nagrali krótki filmik, zachęcający do wyjazdu. Występują w nim osoby odpowiedzialne za Ruch w naszej diecezji.

– Rekolekcje I stopnia służą pogłębieniu osobistej relacji z Jezusem i obejmują tematy takiej jak modlitwa, słowo Boże, wiara, jej relacja do uczuć – opowiada w nim ks. Mateusz Nowak, moderator diecezjalny Domowego Kościoła.

– Można nazwać tę oazę szkołą wiary, szkołą modlitwy – dodaje ks. Mateusz.

– Serdecznie zapraszamy do Szczyrku w dniach od 3 do 19 lipca, ponadto rekolekcje odbędą się w Ciężkowicach od 15 do 31 lipca i w Koszalinie od 23 lipca do 8 sierpnia – zachęcają do wyjazdu na rekolekcje Halina i Krzysztof Olchawowie, para diecezjalna Domowego Kościoła.

– Nagrany filmik postanowiliśmy wysłać z imiennym zaproszeniem do każdego małżeństwa z Domowego Kościoła, które jeszcze nie było na tzw. długiej oazie. Ta forma zaproszenia ostatnio bardzo się sprawdziła. Po osobistej zachęcie, a także poprzez nagrany film w 4-dniowych rekolekcjach na początku stycznia w Gródku nad Dunajcem uczestniczyło 90 osób – zauważa ks. Wojciech Karpiel, moderator diecezjalny Ruchu.

– Zaproszenie na rekolekcje I stopnia jest skierowane nie tylko do osób z Domowego Kościoła, ale dla wszystkich małżonków. Może dla niektórych to będzie droga do wstąpienia do wspólnoty – dodaje ks. Wojciech.

Informację gdzie można dokonać zapisów znajdują się pod linkiem: http://www.tarnow-oaza.pl/rekolekcje/oazy-wakacyjne/dla-rodzin-i-osob-doroslych

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_n  

Winieta-2012a