Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Operetkowy Dzień Seniora w Starym Sączu

Opublikowano: Październik 10, 2018 o 8:44 pm   /   przez   /   komentarze (0)

W Starym Sączu przybywa seniorów, ale też wydarzeń i zajęć skierowanych właśnie do tej grupy społecznej. Wczoraj 10 października br.w Centrum Kultury im. Ady Sari świętowano Dzień Seniora. Jak co roku prezes Fundacji Rozwoju Sądecczyzny Anna Majda przywitała zgromadzonych gości oraz przedstawicieli władz samorządowych. Biesiadnikom towarzyszył koncert operetkowy w wykonaniu solistów w składzie: Wojciecha Poprawy, Romana Hyla z orkiestrą Voltus i Agnieszki Zabrzeskiej.

-W takim dniu jak dzisiaj uświadamiamy sobie jak wiele zawdzięczamy tym, którzy nas wychowywali. To Wy uczycie nas patriotyzmu, naszej tożsamości, miłości i poszanowania drugiego człowieka. Dzięki Wam możemy rozwijać swoje pasje i budować kariery. To wy odbieracie nasze dzieci ze szkoły czy przedszkola, odrabiacie z nimi lekcje i gotujecie obiady. Dbacie o nasze rodziny. Za to wszystko ogromne słowa podziękowania-mówiła Anna Majda, prezes Fundacji Rozwoju Sądecczyzny –Chciałabym ten koncert zadedykować w szczególności dwóm osobom, którzy są z nami zawsze. Pani Urszuli Nowogórskiej i panu burmistrzowi Jackowi Lelkowi. Mam nadzieję, że po 21 października spotkamy się w niezmienionym składzie. 

 -Chciałam Wam bardzo serdecznie podziękować. Dzięki temu, że wśród Was narodził się duch obywatelski, mamy dzisiaj Uniwersytet Trzeciego Wieku w Starym Sączu -mówiła przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska –Uniwersytet nie powstałby gdyby nie pan burmistrz Jacek Lelek, pani przewodnicząca Ewa Zielińska, Rada Miejska i przede wszystkim pani Ania Majda. Zbudowaliście wspaniałe dzieło na którym może wzorować się wielu ludzi. Potrafiliście spiąć w jednym działaniu aktywność, doświadczenie, pomysłowość i marzenia. Pokazaliście, że starosądecka społeczność to jest ogromna kula pozytywnych emocji. (…) 

 -W bardzo szczególny sposób zwracamy uwagę na seniorów-dodał burmistrz Jacek Lelek – Zaczęliśmy dostrzegać i wykorzystywać ich potrzeby i możliwości. Ciągle jesteśmy na początku drogi. Bardzo dużo udało się zrobić dzięki Fundacji Rozwoju Sądecczyzny. Jest szereg spraw przed nami. Między innymi Dzienny Dom Seniora a także Dom Pomocy Społecznej. Przygotowujemy się także do powstania Gminnej Rady Seniorów. (…) Chciałbym, żeby solidarność międzypokoleniowa w naszym społeczeństwie coraz mniej stawała się hasłem a coraz bardziej rzeczywistością. Życzę Wam życzliwych osób wokół siebie. Życzę Wam zdrowia i błogosławieństwa Bożego. 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a