Wydarzenia, Z ostatniej chwili

To będzie wyjątkowy Orszak Trzech Króli! Żywa szopka, barwny korowód i niezwykłe widowisko!

Opublikowano: Styczeń 6, 2020 o 6:07 am   /   przez   /   komentarze (0)

W Święto Trzech Króli ruszymy pokłonić się Dzieciątku pod egidą Fundacji Orszak Trzech Króli. „Cuda, cuda ogłaszają” . To nie tylko wspaniałe rodzinne wydarzenie. Nie zabraknie barwnego korowodu, wspólnego kolędowania, dzielenia się opłatkiem ze świętą Kingą oraz „żywej szopki”.

W poniedziałek , 6 stycznia ulicami Starego Sącza przejdzie Orszak Trzech Króli. To niezwykłe uliczne przedstawienie będą tworzyć rodziny, sąsiedzi, nauczyciele, uczniowie, duchowni, rycerze, zespoły regionalne, włodarze, radni, koła gospodyń miejskich i wiejskich, przedstawiciele różnych instytucji i służb mundurowych. W czasie trwania Orszaku uczestnicy będą mogli wziąć udział w szeregu scenek. Barwne stroje, żywa szopka, poczęstunek i wiele innych atrakcji będzie czekać na widzów tegorocznego Orszaku.

Czeka nas sporo atrakcji i niespodzianek dla dzieci, łakocie, żywe zwierzęta w szopcemówi Daniel Śmierciak, sekretarz Gminy i koordynator OrszakuNie chcemy zdradzać całości programu. Najlepiej przyjść i wziąć udział w orszaku, bo będzie on miał także wymiar charytatywny. Będzie można w tym dniu podzielić się z potrzebującymi. Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku będą zbierać datki do puszek, które przekazane zostaną na wakacyjny wyjazd dla najbardziej potrzebujących dzieci. W ten dzień poznamy także zwycięzców trzech konkursów. Uczniowie ze szkół z terenu Miasta i Gminy Stary Sącz wzięli udział w konkursie szopek, konkursie plastycznym a także konkursie na stworzenie kolejnej zwrotki kolędy „Dzisiaj w Betlejem”. Zwycięzców tego konkursu wyłonią siostry Klaryski. 

Jak będzie wyglądał barwny Orszak Trzech Króli? Uchylmy rąbka tajemnicy….

O godzinie 11:30 rozpocznie się Msza Święta w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Słonecznym .

O godzinie 12:45 Orszak wyruszy ulicami: Braterstwa Ludów, Powstańców Chochołowskich, Stefana Batorego do rynku, Jana Pawła II, Daszyńskiego i przez Plac św. Kingi na klasztorny dziedziniec.

O godzinie 13:00 przy Kinie Sokół, na trasie przemarszu Orszaku odbędzie się pierwsza inscenizacja pt. „Dwór Heroda” przygotowana przez seniorów UTW oraz członków Fundacji Rozwoju Sądecczyzny.

O godzinie 13:10 na płycie starosądeckiego Rynku odbędzie się inscenizacja „Walka dobra ze złem”. Niezwykle barwne widowisko przygotowane przez Zespół Petrus ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu pod kierunkiem Anny Kozik, założycielki zespołu a także koordynatorki Orszaku z „Dwójki”.

O godzinie 13:30 -Orszak będzie przemieszczał się na dziedziniec klasztorny, gdzie znajdować się będzie żywa szopka z alpakami, kucykiem, kozami i barankiem. Tam Grupa Młodzieżowa z parafii św. Elżbiety w Starym Sączu przygotuje anielską bramę. Na dziedzińcu pokłonią się pastuszkowie z parafii pw. św. Elżbiety pod kierunkiem s. Teofili, dzieciaki z zespołu Bystro Kicora oraz święta Kinga wraz z Królami. Wypuszczony zostanie także gołąbek pokoju. Będziemy wspólnie kolędować i dzielić się opłatkiem a koła gospodyń wiejskich i miejskich będą częstować ciastem i gorącą herbatą. Na zakończenie czeka nas kolędowanie z zespołem Starosądeczanie oraz dziećmi ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Starym Sączu.

Zapraszam do uczestnictwa w orszaku. To będzie piękna manifestacja naszej wiary, chrześcijańskiej tradycji i tożsamości – zachęca burmistrz Jacek Lelek. – W organizację orszaku, który jest ogólnopolską inicjatywą Fundacji Orszak Trzech Króli włączyło się lokalnie wiele instytucji, organizacji, ludzi dobrej woli i wielkiego serca. Świętując lokalnie w naszej małej ojczyźnie włączmy się w to wspaniałe przedsięwzięcie obejmujące już nie tylko setki polskich miast, ale też miejsc poza granicami. Serdecznie zapraszam.

 

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a