Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Kolejna restauracja znika z mapy Starego Sącza

Opublikowano: Luty 14, 2018 o 11:50 am   /   przez   /   komentarze (12)

Kolejne miejsce w centrum Starego Sącza zakończyło swój żywot. Restauracja Staromiejska została zamknięta. Czy pojawi się tu nowa knajpka. Czy uda się przywrócić prestiż zamierającego centrum?

Decyzja o zamknięciu restauracji podyktowana była brakiem dalszych perspektyw na rozwój tego miejsca -mówi właścicielka firmy REMAR Renata Golonka –trudno inwestować w coś co nie jest nasze. Naszym marzeniem był generalny remont i rozbudowa obiektu pod mały hotel. Niestety nie udało się porozumieć. Teraz inwestujemy na Stawach, ale nadal będziemy widoczni w centrum. W sezonie letnim, na płycie Rynku będą czynne ogródki.

Lokal nie jest jeszcze przejęty przez Spółdzielnię, ale wiem, że umowa zostanie rozwiązana bo taka jest decyzja pana Golonki -mówi naszemu portalowi prezes spółdzielni pani Kawecka – prawdopodobnie lokal ponownie trafi do dzierżawy, ale to nie będzie tylko moja decyzja, lecz całego zarządu. 

Gastronomiczna tradycja miejsca jednak będzie kontynuowana. Firma Remar planuje poważne inwestycje na starosądeckich Stawach.  –Mamy już wszystkie pozwolenia na budowę. Przygotowujemy dokumenty do przetargu -kontynuuje Renata Golonka.

 

Lokal w którym niegdyś mieściła się pizzeria CHATA także zakończyła swój żywot. Lokal jest do wynajęcia.

Komentarze (12)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

 • Luty 14, 2018 o 12:02 pm Ziom

  w sumie mała strata, nie byłem tam od 11 lat. Czekamy na makdonalda. Z Jadźką już chcemy tam śmigać będziemy jeść i tyć ale będziemy szczęśliwi. Jadźka słyszysz?

  Odpowiedź
 • Luty 14, 2018 o 12:32 pm Krzysiek

  Bardzo szkoda. To bylo na prawde miejsce z super klimatem. Stary Sącz bez tej restauracji nie będzie takim klimatycznym miasteczkiem. Starosądecka umiera 🙁

  Odpowiedź
 • Luty 14, 2018 o 2:22 pm Kkk

  Kuba i co teraz z tb ?

  Odpowiedź
 • Luty 14, 2018 o 3:27 pm Dan

  Starówka starosądecka zamiera, szkoda, ze tak sie dzieje.
  Jaki tego powód?

  Odpowiedź
  • Luty 14, 2018 o 4:02 pm Ziom

   Więcej parkingu na rynku!!! Więcej parkingu na rynku!!! 🙂 gdyby nie to można rozłożyć ogródek i sprzedawać – będzie wtedy klimacik a tak pojedziemy do makadonalda z Jadźką 🙂 … a w sumie tak śmierdzi w tym Starym Sączu powietrze, że nie ma nawet jak siedzieć w tym ogródeczku. Niech zostanie parking dodać jeszcze dla autobusów będzie ten jegomość z rynku szczęśliwy a resztę zaorać. Otworzyć apteki bo większość za chwile to raka będzie mieć bo nie ma to jak palić byle czym.

   Odpowiedź
   • Luty 16, 2018 o 12:55 am Paulina

    „w sumie tak śmierdzi w tym Starym Sączu powietrze” – Powietrze śmierdzi i śmierdzieć będzie, bo włodarze zamiatają problem pod dywan a w ochronie środowiska zatrudniają swoich znajomych co udają ze coś robią, dotacje rozdają po znajomościach, też swoim, a ci co biedniejsi dalej bedą palić byle czym.

    Odpowiedź
    • Luty 16, 2018 o 11:38 am Ziom

     Nie wiem jak jest ale uważam, że powinni zacząć już kontrolować co się dzieje w gminie w tym temacie po co nam inwestycje rajdy i parki, hotele nad stawami skoro mieszkańcy będą wrakami. Przecież to tak łatwo zobaczyć – bo nic nie widać tyle dymu i syfu w powietrzu. Głupie oszczędności na opale trzeba będzie wrócić na chemię gdy będziecie mieli raka – zapamiętajcie to!

     Odpowiedź
 • Luty 14, 2018 o 3:36 pm A. M.

  Bardzo szkoda, że znika. Może w jej miejsce powstanie coś równie klimatycznego. Oby.

  Odpowiedź
 • Luty 14, 2018 o 5:36 pm Olo

  Do pani właścicielki: interesu trzeba pilnować najlepiej samemu coś robiąc a nie z zaplecza i wygodnego fotela….marnie widzę te stawy, marnie….

  Odpowiedź
 • Luty 14, 2018 o 11:42 pm Oko

  Wielka szkoda! Druga fajna restauracja zamknięta. 🙁 Ale za to McDonald’s będzie. „Hura! „.
  PS. Ja tego syfu nawet kijem bym nie tknal.
  I dobrze radzę rodzicom,żeby ich dzieci tam nie zabierać !!!!

  Odpowiedź
 • Luty 15, 2018 o 8:21 am Vectra

  Nie ma co żałować jedzenie i tak było nie dobre może przejmie to ktoś kto umie prowadzić restauracje.

  Odpowiedź
 • Luty 16, 2018 o 1:38 am Stanisław

  Staromiejska zamknięta, starówka też zamiera, a władza dalej chwali się wydawaniem pieniędzy, co nie idzie w parze z rezultatem. Obstawią nowe urzędnicze stanowiska po znajomości, dotacje też po znajomościach rozdawane, wiadomo że nie dla obcych. Liczy się tylko kasa, kasa, a nie ludzie. Śmierdzi to powietrze w Starym Sączu bardziej niż gdziekolwiek, oddychać się nie da, a władza nic nie robi tylko chwali się na lewo i prawo wydawaniem publicznych pieniędzy, naszych pieniędzy. A wszystko pod kolejne wybory….. na pokaz.

  Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a