Kultura

209 instrumentalistów na Starosądeckiej Scenie w XX Powiatowym Konkursie

Opublikowano: Kwiecień 17, 2015 o 2:07 pm   /   przez   /   komentarze (3)

Kilkaset młodych osób wzięło udział w XX Powiatowym Konkursie Młodych Muzyków Instrumentalistów, który odbył się pod patronatem starosty nowosądeckiego Marka Pławiaka w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu oraz Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu.

Podczas konkursu na zaprezentowało się 209 zdolnych instrumentalistów z całego powiatu. Konkurs otworzył Jan Gomółka – wiceprzewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego.

Nagrodzeni muzycy zagrają Koncert Laureatów w dniu 7 maja 2015r. w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari podczas którego zostaną wręczone nagrody, wyróżnienia i dyplomy za zdobyte miejsca.

Jury w składzie: Zbigniew Kaczmarczyk i Jarosław Kuśnierz postanowiło przyznać GRAN PRIX Alicji Kanik ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starym Sączu.

 

W kategorii Akordeon (I kat. wiekowa):

I miejsce – Damian Biel – Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy;

Akordeon (II kat. wiekowa):

I miejsce – Michał Zięba – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu,

II miejsce – Andrzej Czop – Szkoła Podstawowa w Marcinkowicach,

III miejsce – Damian Stanek – Zespół Szkół w Paszynie.

Wyróżnienia: Arkadiusz Kosecki – Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy, Wojciech Mazurek – Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy, Maciej Mróz – Zespół Szkół w Chełmcu;

Akordeon (III kat. wiekowa):

I miejsce – Konrad Rusnarczyk – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu,

II miejsce – Jakub Gałysa – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu,

III miejsca – Krzysztof Prusak – Gimnazjum w Tęgoborzy, Sylwia Lizoń – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

Wyróżnienia: Krzysztof Lelito – Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych Nr 2 w Nowym Sączu;

Akordeon (IV kat. wiekowa) – wyróżnienie – Jakub Śmierciak – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu.

W kategorii Fortepian (I kat. wiekowa):

I miejsca – Natalia Gąsior – Niepubliczne Przedszkole Muzyczne „Kraina Marzeń” w Nowym Sączu, Zuzanna Homoncik – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Szymon Pietruszka – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu,

II miejsca – Natalia Maj – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Emilia Nalepa – AGN Ognisko Artystyczne,

III miejsca – Franciszek Nicpoński – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Patrycja Podgórni – Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy.

Wyróżnienia: Wiktoria Golonka – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Dominika Górska – AGN Ognisko Artystyczne, Zuzanna Karczewska – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Paweł Ogorzały – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Marcelina Pietruszka – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Julia Pituch – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Marlena Pietrzak – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu;

Fortepian (II kat. wiekowa):

I miejsca – Dawid Głód – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Mikołaj Sokołowski – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu,

II miejsca – Kinga Klimecka – Szkoła Podstawowa w Gołkowicach Górnych, Zuzanna Hatlaś – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu,

III miejsca – Michał Świderski – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Mirosław Zając – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Urszula Chmielewska – Katolicka Niepubliczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Nowym Sączu.

Wyróżnienia: Zuzanna Bodziony – Szkoła Podstawowa w Rojówce, Agnieszka Cieślewicz – Zespół Szkół w Przysietnicy, Jakub Lelek – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Agnieszka Żak – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu;

Fortepian (III kat. wiekowa):

I miejsce – Rusnarczyk Konrad – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu,

II miejsca – Pietrzak Katarzyna – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Gabriela Zysek – Samorządowe Centrum Edukacji Szkolnej w Bereście,

III miejsce – Kinga Ciągło – Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Podegrodziu.

Wyróżnienie: Aleksandra Uljasz;

Fortepian (IV kat. wiekowa):

II miejsca – Dominika Ostrówka – Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu, Anna Syjud – Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy, Aleksandra Sowa – Szkoła Muzyczna I stopnia w Rożnowie.

Jury w składzie: Przemysław Jaszczowski, Radosław Kuliś, Grzegorz Strączek postanowiło przyznać nagrody następującym wykonawcom:

W kategorii Perkusja (II kat. wiekowa):

I miejsce – Krystian Nowak – Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej,

II miejsce – Dominik Bochenek – Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej,

III miejsce – Jakub Nawojowski – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

Wyróżnienia: Filip Jankowski – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Daria Miczołek – Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu;

Perkusja (III kat. wiekowa):

I miejsce – Mateusz Wiktor – Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej,

II miejsce – Wiktor Dorula – Gimnazjum w Starym Sączu;

Perkusja (IV kat. wiekowa):

I miejsca – Angelika Czaja – Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej, Arkadiusz Górka – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu,

III miejsce – Jakub Południak – Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej.

W kategorii Gitara Basowa:

I miejsce – Martin Gołąb – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

W kategorii Gitara Elektryczna (II kat. wiekowa):

I miejsce – Damian Głód – School Of Rock Krzysztof Szczypuła w Nowym Sączu,

II miejsce – Angela Gołąb – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu;

Gitara Elektryczna (III kat. wiekowa):

I miejsca – Kamil Pobobiński – Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Łącku, Adam Radecki – School Of Rock Krzysztof Szczypuła w Nowym Sączu,

II miejsca – Samuel Grabczak – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Paweł Tomasik – Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Łącku;

Gitara Elektryczna (IV kat. wiekowa):

I miejsce – Mateusz Zielonka – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu,

II miejsce – Wojciech Faron – Ognisko Muzyczne przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kamienicy,

III miejsca – Artur Jachowicz – Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie, Grzegorz Rosłoński – Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie.

W kategorii Gitara Klasyczna (I kat. wiekowa):

I miejsce – Kinga Słaby – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej-Zdroju,

II miejsca – Karolina Grońska – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, Miłosz Stawiarski – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku,

III miejsce – Kamil Nowak – Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej;

Gitara Klasyczna (II kat. wiekowa):

I miejsca – Andrzej Karciński – Szkoła Muzyczna I stopnia w Domosławicach, Aniela Kulig – Szkoła Podstawowa w Rytrze,

II miejsca – Angela Gołąb – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu, Olaf Olchawa – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu,

III miejsce – Patrycja Marszał – Szkoła Muzyczna I stopnia w Korzennej.

Wyróżnienia: Gabriel Filus – Samorządowe Centrum Edukacji Szkolnej w Bereście, Martyna Siedlarz;

Gitara Klasyczna (III kat. wiekowa):

I miejsca Katarzyna Hajduk – Gimnazjum w Tęgoborzy, Paweł Próchnicki,

II miejsce – Michał Jankowski – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu,

III miejsce – Karolina Podgórnia – Gminny Ośrodek Kultury w Kamienicy.

Wyróżnienie: Mikołaj Hila – Gimnazjum w Tęgoborzy;

Gitara Klasyczna (IV kat. wiekowa):

I miejsce – Albert Rusnak – Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie,

II miejsce – Patryk Zbozień – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu,

III miejsce – Magdalena Miczulska – Powiatowy Zespół Szkół w Muszynie.

Jury w składzie: Zbigniew Kaczmarczyk, Jarosław Kuśnierz, Piotr Krzywdziński postanowiło przyznać:

W kategorii Altówka:

I miejsce – Aleksandra Sowa – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu,

II miejsce – Anna Sroka – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu.

W kategorii Skrzypce (I kat. wiekowa):

I miejsca – Jakub Janus – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Aneta Sędzik – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu,

II miejsca – Julia Cisowska – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Amelia Górecka – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Kacper Nowak – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Wiktoria Plata – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku,

III miejsca – Magdalena Siedlarz – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Mateusz Wożniak – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu.

Wyróżnienia: Wiktoria Grzegorzek – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Karolina Kosecka – Szkoła Podstawowa w Tęgoborzy, Klaudia Kulig – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Zofia Majcher – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Jakub Warzecha – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu;

Skrzypce (II kat. wiekowa):

I miejsce – Joachim Drab – Samorządowe Centrum Edukacji Szkolnej w Bereście,

II miejsca – Jadwiga Kondracka – Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu, Marta Kosecka – Szkoła Podstawowa w Rojówce, Nicole Wożniak – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu,

III miejsca – Natalia Burnagiel – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Bartłomiej Janus – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Konrad Marczyk – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu.

Wyróżnienia: Antoni Lelek – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Agnieszka Pawłowska – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku, Alicja Rej – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Oliwia Zielińska – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu;

Skrzypce (III kat. wiekowa):

I miejsca – Dudczak Anita – Samorządowe Centrum Edukacji Szkolnej w Bereście, Aleksandra Sowa – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu,

II miejsca – Weronika Krzeszowiak – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Maria Mich – Zespół Szkół w Chomranicach,

III miejsca – Kinga Bogaczyk – Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Łomnicy-Zdroju, Wiktoria Maślanka – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu;

Skrzypce (IV kat. wiekowa):

III miejsca – Jan Kulig – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Natalia Stachoń – Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu. W kategorii Waltornia: I miejsce – Magdalena Kantor – Zespół Szkół w Siedlcach.

W kategorii Saksofon:

I miejsce – Paweł Miczołek – Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu,

II miejsce – Joanna Krok – Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie.

W kategorii Flet:

I miejsca – Kinga Homoncik – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Nowym Sączu, Aleksandra Pyrdoł – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku,

II miejsce – Aleksandra Gromala – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku,

III miejsce – Angelika Sowa – Szkoła Podstawowa w Rojówce.

W kategorii Klarnet:

I miejsca – Jakub Burdacki – Gimnazjum w Brzeznej, Szymon Mikołajczyk – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku,

II miejsca – Michał Kostrzewa – Gimnazjum w Brzeznej, Gabriela Stec – Szkoła Muzyczna I stopnia w Łącku.

Wyróżnienia: Paulina Marczyk – Gimnazjum w Starym Sączu, Norbert Piwowar – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Muszynie, Maksymilian Wójtowicz – Gimnazjum w Starym Sączu.

W kategorii Trąbka:

I miejsce – Adam Pawlik – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu,

II miejsca – Mateusz Domek – Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Zagorzynie, Piotr Kostrzewa – Gimnazjum w Brzeznej,

III miejsca – Dorota Król – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Kacper Michalik – Szkoła Podstawowa Nr 11 w Nowym Sączu.

Wyróżnienia: Krzysztof Kulig – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu, Marcin Wójtowicz – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu.

Organizatorem Konkursu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury, a współorganizatorem – Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari.

GRATULUJEMY!

 

(KS)

Komentarze (3)

Napisz komentarz

Komentarz
Nick

  • Kwiecień 17, 2015 o 3:45 pm kinga

    Brawo Brawo. Bardzo zdolna młodzież

    Odpowiedź
  • Kwiecień 17, 2015 o 3:45 pm johnnnny

    Super. Wszystkim należą się gratulacje! Przepięknie

    Odpowiedź
  • Kwiecień 17, 2015 o 3:46 pm mary

    O i już relacja..jak szybko. Gratulacje dla tak wspaniałej młodzieży. Ogrimny sukces. Praca przynosi efekty!

    Odpowiedź

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a