Info z urzędu, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Stary Sącz. Woda z sądeckich wodociągów nie podrożeje. Gmina dopłaci do zużycia!

Opublikowano: Listopad 27, 2017 o 5:21 pm   /   przez   /   komentarze (31)

Co najmniej do końca przyszłego roku mieszkańcy miasta i gminy Stary Sącz nie muszą obawiać się podwyżek cen za wodę i odprowadzanie ścieków. Zadecydowali o tym dzisiaj starosądeccy radni.

– Spółka Sądeckie Wodociągi złożyła wniosek o przedłużenie czasu obowiązywania dotychczasowych taryf na niezmienionym poziomie w oparciu o przeprowadzoną analizę warunków ekonomicznych – mówi Janusz Adamek, prezes zarządu Spółki Sądeckie Wodociągi.

W przyszłym roku obowiązywać będą nadal dopłaty do taryfy pokrywane z podatków, które płacą miastu Sądeckie Wodociągi. Dzięki temu możliwa jest dopłata gminy do każdego metra wody zużytego przez mieszkańców.

Za metr sześcienny starosądeczanie zapłacą 5,65 zł brutto a za odprowadzenie ścieków – 5,64 zł brutto. Tak naprawdę metr sześcienny wody kosztuje już 7,46 zł brutto a odprowadzenie ścieków 8,31 zł brutto. Gmina jednak dopłaca 1,81 zł do każdego metra sześciennego wody i 0,43 zł do opłaty abonamentowej oraz 2,67 zł do każdego odebranego metra sześciennego ścieków i 0,79 zł do opłaty abonamentowej

Nie wzrośnie też cena za wodę i odbiór ścieków dla odbiorców przemysłowych.

Wszystkie TARYFY dostępne TUTAJ

Dodaj komentarz

31 komentarzy do "Stary Sącz. Woda z sądeckich wodociągów nie podrożeje. Gmina dopłaci do zużycia!"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
:)
Gość

Jest i nasz krokodyl w czerwonym 🙂
Pozdrawiamy

mk
Gość

jak to jest że np. w gminie chełmiec woda kosztuje 3zł a u nas 6 zł ? przecież w mieście jest więcej odbiorców i zabudowa jest bardziej zagęszczona , przez co nie trzeba ciągnąc długich linii wodociągowych

Mieszkaniec miasta bez kanalizacji !!!
Gość
Mieszkaniec miasta bez kanalizacji !!!

Dobra teraz moje pytanie. Dlaczego gmina nie dopłaca mi do wywozu szamba? Płacę podwójnie za wodę dla tych co mają ten przywilej i za moją wodę. Potem dopłacam do ścieków dla tych co mają przyłącze i ten komfort i do swojego szamba. Dlaczego są równi i równiejsi! Panie burmistrzu proszę się tym tematem zainteresować jak każdy to każdy dlaczego taka jawna niesprawiedliwość. Chyba czas tą sprawę wyciągnąć jako spór zbiorowy z gminą i zażądać rekompensat.

prezes wszystkich prezesów
Gość

Bardzo dobre pytanie. Czekamy na rzeczową odpowiedź.

normalny
Gość

Za co chesz dopłaty? Za to, że połowa twojego g.. trafia w grunt? Podepnij się do kanalizacji to bedziesz miał dopłate. Ja ciągnąłem 10 lat temu 270 m na swój koszt. Dzisiaj kazdy chce zeby mu zrobić i jeszcze mu zle.

prezes wszystkich prezesów
Gość

Chyba jesteś NIENORMALNY. Nie można się podpiąć do czegoś, czego w okolicy po prostu nie ma! A szambo mam szczelne.

Mieszkaniec
Gość

Popieram. Mieszkam w Starym Sączu i nie mamy kanalizacji! a budują po wioskach! My chcemy kanalizację a nie szambo ale nie ma jak! Jak nie dacie nam kanalizacji chcę dopłat do wywozu szamba albo niech gmina bierze na siebie ten obowiązek i dopłaca mi do wody i szamba jak każdemu!

GH
Gość

Bo w gminie Chełmiec byli mądrzejsi i odłączyli się od Sądeckich Wodociągów a my utrzymujemy nierobów prezydenta Nowaka na posadkach SW

Anonim
Gość

Proponuję podnieść jednak te taryfy przynajmniej ględzenie będzie uzasadnione:)

Pad
Gość

Cena jak 2016 i2017 czyli Burmistrz dotrzymuje słowa nie podnosi ceny, choć inflacja pędzi.

prezes wszystkich prezesów
Gość

Chory człowieku – jedne z najwyższych cen w Polsce, przy niskich statystycznie dochodach mieszkańców. Nie można już tej ceny po prostu podnieść. To co wypisujecie, to jest już kampania wyborcza do samoządu 2018.

Suseł
Gość

Bardzo dużo inwestują w Starym Sączu, to widać. Czy węgierska w Nowym Sączu też będzie remontowana bo wyglada fatalnie.

as
Gość

gminne pieniadze to sa czyje nie nasze. wodosciagi doją jak moga, oddali oczyszczalnie to mają

su 21
Gość

to scieki 10 zł za metr a woda ponad 7 zł brawo wodociagi, podwyzki srednio 40 procent władza sie wystraszyła
i dopłaca wyborcy rozliczą poczekajcie

azot
Gość

radni chyba w dobrych humorach

jjjj
Gość

Burmistrz nie powinien dopłacać do metra sześciennego tylko wynegocjować niższe stawki to jego obowiązek i nie szastać naszymi pieniędzmi …. tak nie powinien robić dobry gospodarz za którego się uważa !!

KJM
Gość

Rada podjęła Bardzo słuszną decyzje. Dziękujemy

maria z popowic
Gość

Radni jak zwykle klepnęli to co P.MER chciał i tyle w temacie . A nową radę trzeba staranniej dobierać żeby reprezentowała interesy mieszkańców a nie widzimisie burmistrza !!!

Maria
Gość

A jeśli chodzi o szkołę to radni też klepnęli a nie musieli i to może błąd??

Ja
Gość

Za wodę płacimy stanowczo za dużo. Jak była woda z Barcice, placiłam rachunek 40 zł a nie 200. A to jest różnica.

obywatel st s
Gość

Ta ”rada” to jest błąd !!! Na przyszłość musimy uważać by znowu takiego błędu nie POpełnić !!!

Józek z potoka
Gość

Kto by piłował gałąź na której siedzi, przecież za rok wybory, a po wyborach się podniesie jak gawiedź wybierze tych co trzeba.

Otto
Gość

Przepraszam jaka ma być rada może ktoś napisze. Wolelibyście radę, która blokuje rozwój Miasta, blokuje burmistrza w realizacji inwestycji. Czy ktoś spojrzał na budżet gminy? Na rozwój przedsiębiorczości w ostatnim czasie , rozwój infrastruktury turystycznej, rozwój infrastruktury drogowej, ilość prac realizowanych w tym roku. To w grucie rzeczy zasługa Dobrej współpracy Rady i Burmistrza.

Toja
Gość

Mamy to szczęście, że rządzą ludzie, którzy świadomie podejmują decyzje i odpowiadają za nie. Za burmistrza Cyconia w radzie były same konflikty, głosowano przeciwko inwestycjom i przeciwko Cyconiowi, bez uzasadnienia decyzji. Nie bo Nie. Jeżeli taka będzie przyszła rada to również powinna odpowiadać za swoje decyzje.

Jan
Gość

Dlaczego w sprawie taryf wypowiadają się osoby nie mające zielonego pojęcia o tym co mówią, najdroższa woda i ścieki w Polsce to 48 zł za m3 wody i ścieki 45 zł za m3 sprawdźcie w internecie a podyskutujemy.

Anonimowo
Gość

I co niby mamy równać do najdroższych…? To podaj jaka jest najniższa, skoro taki zorientowany jesteś!

HINIO
Gość

najdroższa woda i ścieki w Polsce to 48 zł za m3 wody i ścieki 45 zł za m3 CHYBA ZE PŁYNIE Z KRANU MINERALNA zobaczcie ile kamienia kotłowego osadza sie w czajniku, byłem poł roku w anglii tam czajnik po roku uzytkowania zero kamienia nic czysciutki jak ze sklepu

mieszkaniec St.S
Gość

Z tego co czytam należy zlikwidować radę no po co ona jest jak i tak nie ma nic do powiedzenia !!! O wszystkim i tak decyduje burmistrz!!, a tak diety pan mer miałby do rozdysponowania !! Zatem zgłaszam wniosek o zlikwidowanie nieużytecznej ”rady” Ogólnie wiadomo że radni głosują tak jak im każą więc są zbyteczni !!

Anonimowo
Gość

TOJA;nie rozumiem jak to odpowiadają ale przed kim i jaką karę mogą ponieść za złe decyzje ???? co za brednie wypisujesz lizusie !! Co osadzeni zostaną w areszcie domowym czy finansowo ukarani???…. puknij się w głowę nim napiszesz takie bzdury !!

Ja
Gość

Za wodę płacimy stanowczo za dużo. Jak była woda z Barcice, placiłam rachunek 40 zł a nie 200. A to jest różnica.

Tak
Gość

Oczywiście że błąd , nie macie swojego zdania.

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a