Na sygnale
39-latek podejrzany o postrzelenie 11-letniego harcerza usłyszał zarzuty
11-letni harcerz został postrzelony w szyję przez nieznanego sprawcę. Chłopiec przebywał na obozie w Gródku nad Dunajcem. Do zdarzenia doszło w czwartek (30 stycznia) około 22:00. Według uczestników obozu, ktoś podjechał na skraj lasu samochodem i stamtąd oddał strzał.Chłopiec szybko trafił do szpitala. Na szczęście jego stan był dobry i młody harcerz został już wypisany do domu.
39-letni mężczyzna z podsądeckich miejscowości podejrzany o postrzelenie 11-letniego chłopca w Gródku nad Dunajcem usłyszał już zarzuty. Prokurator rejonowy w Nowym Sączu Jarosław Łukacz, poinformował, że podczas przesłuchania podejrzany przyznał się, że był w miejscu zdarzenia i oddał strzał z broni pneumatycznej. Jego zeznania jednak nie są do końca zgodne z wersją wydarzeń przedstawioną wcześniej przez harcerzy i ich opiekunów.
Mężczyzna usłyszał zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowania uszkodzenia ciała. Grozi mu za to kara do trzech lat pozbawienia wolności. Prokuratur złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec 39-latka środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu.






Nowy Rok zabrzmi muzyką. Niezwykły Koncert Noworoczny już 3 stycznia w Starym Sączu
Strzelał jak z nut – Bartosz Kurzeja bohaterem jesieni na Podhalu
Zatańcz dla Zosi! Charytatywny Maraton Zumby już 20 grudnia w Łącku
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm