Polityka, Wydarzenia, Z ostatniej chwili
O turystyce i rozwoju miast czyli burmistrzowie w „polskim Davos”
We wtorek (8 września) rozpoczęło się trzydniowe spotkanie świata polityki, biznesu i nauki, zwane popularnie polskim Davos. W tym roku z powodu pandemii zostało przeniesione z Krynicy Zdroju do Karpacza. Swój panel dyskusyjny miał także burmistrz Jacek Lelek i wiceburmistrz Kazimierz Gizicki. Hasłem tegorocznego Forum Ekonomicznego 2020 jest „Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota”.
Pierwszego dnia Forum wśród gości są m.in. wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, szefowa resortu Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister klimatu Michał Kurtyka, minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Burmistrz Jacek Lelelk debatował nt „Niezbędnika turystycznego a więc jak mądrze wykorzystać potencjał turystyki w regionie”. Z kolei wiceburmistrz Kazimierz Gizicki był moderatorem panelu „Rozwój miast i regionów kluczem do potęgi Europy środkowej.”. Panelistami byli: poseł Tadeusz Chrzan, poseł Teresa Pamuła, wiceprezydent Krakowa Bogusław Kośmider, wiceprezydent Opola Maciej Wujec oraz prezes warminsko- mazowieckiej Specjalnej Strefy Gospodarczej Zbigniew Targowski.









Ruszyła policyjna akcja „Bezpieczne wakacje 2026” na Sądecczyźnie
Marian Potoniec odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej
Dlaczego warto dołączyć do Hardych Dzieciaków latem?
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm