Wydarzenia, Z ostatniej chwili
W Nowym Sączu umiera więcej osób, ale powodem nie jest koronawirus
W październiku w Nowym Sączu zmarło ponad 50 osób więcej niż w ubiegłym roku o tej same porze -informuje prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. Wynika to z powodu braku leczenia innych schorzeń wśród Nowosądeczan.
– Po wnikliwej analizie okazuje się, że tylko 3% tych zgonów wynika bezpośrednio z powodu koronawirusa. Reszta dotyczy braku odpowiedniej opieki i obawy przed wizytą u specjalisty – mówi prezydent. – Procentowo tych zgonów stricte covidowych jest mało. Zablokowanie dostępu do służby zdrowia czy szpitala powoduje, że dużo osób umiera na zawały, na udary, na innego rodzaju schorzenia, takich których można by było w normalnej sytuacji pomóc – wyjaśnia.
Przez cały ubiegły rok w Nowym Sączu zmarło 1 220 osób. Z kolei do tej pory w 2020 roku odnotowano już ponad 1 300 zgonów.






Planujesz wypoczynek w górach? Uważaj na kwatery widmo
Mikołajkowy koncert pełen magii – Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu zachwyciła publiczność
Dziewczęta z DSM-u zapraszają na kiermasz. Zbierają na wakacje.
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm