Polityka, Z ostatniej chwili
„Małopolska Sieć Sukcesorów”
Organizacje działające na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i wsparcia transferu biznesu w województwie małopolskim, już od dziś (23.02) mogą ubiegać się o dotację z budżetu województwa na realizację zadania pod nazwą „Małopolska Sieć Sukcesorów”. Zainteresowani mogą składać oferty do 18 marca 2021 roku.
W naszym kraju większość przedsiębiorstw prywatnych powstała po przemianach 1989 roku. Jak pokazują statystyki, założyciele firm z tamtego okresu, wkraczają aktualnie w wiek emerytalny i przymierzają się do przekazania swoich biznesów następcom, bądź to w gronie rodziny, bądź poza nią. Powodzenie procesu sukcesji zależy jednak w dużej mierze od poziomu wiedzy oraz postaw, zarówno nestorów, jak i sukcesorów.
Wyzwania związane z sukcesją zbiegły się w wielu firmach z trudnym okresem prowadzenia biznesu w dobie pandemii. Województwo chcąc odpowiedzieć na zbliżające się zmiany związane z transferem biznesu w małopolskich firmach, organizuje specjalny program, który wyposaży sukcesorów w niezbędną wiedzę
– wyjaśnia Tomasz Urynowicz, wicemarszałek województwa małopolskiego.
Głównym celem programu „Małopolska Sieć Sukcesorów” jest podniesienie poziomu gotowości do sukcesji w małopolskich firmach poprzez wzmocnienie postaw przedsiębiorczych oraz rozwój wiedzy i umiejętności u potencjalnych sukcesorów czy osób, które przejęły firmę w wyniku sukcesji. Realizacja zadania służy również wymianie doświadczeń, networkingowi (wymianie informacji, zasobów, wzajemnego poparcia i możliwości, prowadzonej dzięki korzystnej sieci wzajemnych kontaktów) oraz tworzeniu sieci współpracy młodych sukcesorów.
W ramach konkursu wsparcie w formie dotacji można otrzymać na organizację cyklu spotkań, podnoszących wiedzę w kluczowych obszarach funkcjonowania firmy, w tym np. zarządzaniu strategicznym, optymalizacji i modyfikacji modelu biznesowego, zarządzaniu kryzysowym (np. w sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa). Spotkaniom towarzyszyć powinna wymiana doświadczeń oraz networking uczestników, moderowany przez eksperta merytorycznego. Formuła realizowanych przedsięwzięć musi uwzględniać aktualną sytuację epidemiczną.
W konkursie oferty mogą składać organizacje pozarządowe (NGO), realizujące działania z obszaru wspierania rozwoju gospodarczego, przedsiębiorczości i sukcesji. Na realizację zadania przeznaczono środki finansowe w wysokości 47 025 zł. W ramach konkursu przewiduje się wybór i dofinansowanie jednej oferty.
Szczegółowe informacje o konkursie, w tym niezbędne dokumenty aplikacyjne, są dostępne na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Województwa Małopolskiego






Etap szkolny IV edycji konkursu „Stary Sącz. Wiem, gdzie mieszkam” za nami!
Stary Sącz. Rekrutacja do Dziennego Domu Seniora
Rada Miejska stawia na rozwój i kontynuacje inwestycji. Budżet 2026 uchwalony jednogłośnie
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm