Info z rejonu
Wmurowano kamień węgielny pod budynek B Kampusu Medycznego Kraków–Prokocim
Kolejny obiekt Kampusu Medycznego UJ CM, który ma być gotowy do końca 2026 roku, będzie służył łącznie ponad trzem tysiącom osób. W uroczystości wmurowania kamienia wziął udział wicemarszałek Witold Kozłowski, wojewoda Krzysztof Jan Klęczar, Rektor UJ prof. Piotr Jedynak, Prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Maciej Małecki oraz parlamentarzyści i przedstawiciele rady miasta Krakowa oraz uczelni.

W 2018 roku Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego zadecydował o podjęciu działań zmierzających do modernizacji i rozbudowy istniejącego kampusu UJ Collegium Medicum w sposób pozwalający na usytuowanie w jednej lokalizacji wszystkich jednostek organizacyjnych UJ CM. Obecnie naukowe i dydaktyczne jednostki organizacyjne UJ CM funkcjonują w rozproszonej lokalizacji kilku dzielnic Miasta.
Wokół istniejących obiektów klinicznych: zmodernizowanego Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego oraz części badawczo-dydaktycznej powstaną nowe obiekty dla pozostałych jednostek Wydziału Lekarskiego i Wydziału Nauk o Zdrowiu.
Doskonale wiemy, jak kompleks, w którym zlokalizowane są wszystkie jednostki, ułatwia zarządzanie i cały proces dydaktyczny. Obniża to również koszty funkcjonowania, co docelowo wpłynie na poprawę sytuacji finansowej całego uniwersytetu. Bardzo serdecznie Państwu życzę, aby ta inwestycja szybko i pomyślnie dobiegła końca
– mówi wicemarszałek Witold Kozłowski.
W budowanym budynku A zlokalizowane będą laboratoria grup badawczych oraz biobank. Będzie tu także Centrum Terapii Chorób Cywilizacyjnych i Związanych z Wiekiem, którego celem jest stworzenie i rozwój interdyscyplinarnego, innowacyjnego ośrodka badawczego. Kluczowym elementem tej jednostki będzie infrastruktura badawcza w formie zintegrowanego zespołu laboratoriów badawczych. W powstającym drugim sześciokondygnacyjnym budynku B o powierzchni ponad 23 tys. mkw. znajdować się będą laboratoria studenckie, sale praktycznej nauki, sale średniej i niskiej wierności, sale do zajęć z symulacji medycznej, sale rozszerzonej rzeczywistości, wykładowe i seminaryjne oraz pomieszczenia administracyjne. Budynki będą połączone 4-kondygnacyjnym łącznikiem nad istniejącą drogą, który również pomieści 16 nowoczesnych i funkcjonalnych sal dydaktycznych.
Nowo wybudowany budynek dydaktyczno-administracyjny B będzie miejscem pracy i nauki dla około 3 tysięcy osób (jednocześnie przebywających), w tym: ok 300 nauczycieli akademickich i pracowników niebędących nauczycielami akademickimi (pracowników naukowo- technicznych, administracji, obsługi) oraz miejscem nauki ok. 2,5 tys. studentów.
Inwestycja warta pół miliarda złotych zakłada również przebudowę ul. Medycznej i budowę nowej szklarni dla roślin leczniczych.
W imieniu marszałka Łukasza Smółki i całego zarządu województwa pragnę z serca podziękować za poziom naszej współpracy i pogratulować rozpoczęcia kolejnego etapu budowania komplementarnego kampusu medycznego, który będzie krokiem do wielkiego rozwoju Uniwersytetu Jagiellońskiego, w tym przede wszystkim Collegium Medicum
– mówi wicemarszałek Witold Kozłowski.
UMWM






Ruszyła policyjna akcja „Bezpieczne wakacje 2026” na Sądecczyźnie
Marian Potoniec odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej
Dlaczego warto dołączyć do Hardych Dzieciaków latem?
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm