Info z rejonu
I Sądecki Rajd Pojazdów Zabytkowych
Miłośnicy klasycznej motoryzacji – to wydarzenie jest dla Was! 6 lipca 2025 roku odbędzie się I Sądecki Rajd Pojazdów Zabytkowych, organizowany przez Stowarzyszenie „Sądeckie Zabytki” na rzecz powstania Muzeum Motoryzacji i Techniki w Nowym Sączu.
To pierwsza tego typu impreza w regionie, która połączy pasję do starych samochodów, sportową rywalizację, dobrą zabawę oraz cel charytatywny.
🔧 Gdzie i kiedy?
Rajd wystartuje spod Hali Gorzkowskiej (ul. Magazynowa 1, Nowy Sącz):
- 11:00 – prezentacja pojazdów
- 11:30 – oficjalne rozpoczęcie i odprawa załóg
- 12:00–12:15 – start pierwszej załogi; jako pierwsze pojadą dwa Mercedesy znanego piosenkarza Kordiana!
🛣 Przejazd przez Gminę Stary Sącz
Uczestnicy Rajdu, poruszając się wg specjalnie przygotowanej mapy i zgodnie z przepisami ruchu drogowego, wykonają zadania sportowe na terenie gminy Stary Sącz:
- 13:15–14:30 – próba sportowa na parkingu Park & Ride w Starym Sączu
- 13:40–15:00 – kolejna próba w Miasteczku Rowerowym w Barcicach
Zachęcamy mieszkańców do kibicowania i obecności w tych punktach – to niepowtarzalna okazja, by zobaczyć w akcji aż 60 załóg pojazdów zabytkowych!
🏁 Meta i atrakcje w Piwnicznej-Zdroju
Finał Rajdu zaplanowano na:
- 15:30 – przyjazd pierwszych załóg na metę (Zespół Szkół P-P nr 1, ul. Krynicka 2, Piwniczna-Zdrój) i prezentacja pojazdów
- 16:30–17:00 – rozdanie nagród i oficjalne zakończenie wydarzenia
Na miejscu czekać będą dodatkowe atrakcje:
- przejażdżki retro-autobusem dla każdego,
- pyszne lody od braci Koral,
- strefa gastronomiczna i wiele więcej!
❤️ Rajd z sercem – pomoc dla Bartka
Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na rehabilitację 14-letniego Bartka Wiewióry – chłopca walczącego z wieloma schorzeniami, który przeszedł już 17 operacji i potrzebuje kosztownej terapii. Zbiórkę poprowadzi Stowarzyszenie Sursum Corda. Razem możemy pomóc Bartkowi spełnić marzenie o normalnym dzieciństwie!
Niech to będzie dzień pełen klasy, emocji i serca! Przyjdź, zobacz, wesprzyj! Nowy Sącz i okolice jadą z pasją! 🚗🛞






Utrudnienia na ul. Jana Pawła II w Starym Sączu – ruszają prace drogowe
Emocje do ostatniej piłki! Siatkarki MUKS Poprad Stary Sącz triumfują na własnym parkiecie
Uczniowie liceum rozbudowali szkolną strefę relaksu dzięki młodzieżowemu projektowi
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm