Info z rejonu
W Nowym Sączu świętowali Złote, Szmaragdowe i Diamentowe Gody
Dziewięć par świętowało jubileusze małżeńskie obchodząc swoje Złote, Szmaragdowe i Diamentowe Gody. Życzenia długich lat życia w zdrowiu, wzajemnej miłości i szacunku bliskich, podczas uroczystości w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza, przekazał Jubilatom Wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech.
Jubilesz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili: Bożena i Bolesław Cetnarowscy, Janina i Bogdan Finikowie, Michalina i Julian Grabowscy, Stanisława i Bogusław Kozubowie, Bogumiła i Kazimierz Śnieżkowie, Alicja i Józef Unoldowie, a także Maria i Józef Widłowie. 55-lecie małżeństwa świętowali Zofia i Tadeusz Fudalejowie, a jubileusz 60-lecia wspólnej drogi życiowej obchodzili Matylda i Kazimierz Kociołkowie.
– To dla mnie wielki zaszczyt, że mogę przewodniczyć dzisiaj uroczystości jubileuszu Państwa pożycia małżeńskiego. Te jubileusze są obchodzone w polskiej tradycji w sposób szczególnie uroczysty, a Państwa obecność tutaj dowodzi, że małżeństwo oparte na wzajemnym zaufaniu, na miłości i wspólnym dzieleniu trosk, ale również radości i sukcesów, może być i jest wzorem dla innych. Jesteście przez to ambasadorami miłości, a to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, kiedy taki przykład dla młodych pokoleń jest bardzo potrzebny. Bardzo Państwu za to wszystko dziękuję i niech tym wyjątkowym dowodem uznania będą pamiątkowe medale przyznane Państwu przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – powiedział do Jubilatów wiceprezydent Wojciech Piech, który wręczył również parom, obchodzącym Złote, Szmaragdowe i Diamentowe Gody, okolicznościowe upominki wraz z gratulacjami.
Zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Monika Lichoń pogratulowała świętującym parom przeżytych lat w miłości małżeńskiej podkreślając, że zarówno dobre, jak i gorsze chwile połączyły ich jeszcze bardziej. – Przez te wszystkie lata troszczyliście się Państwo o zachowanie bytu rodzinie, o wychowanie dzieci i ich przyszły los. A dzisiaj dzieci, wnuki i prawnuki są Wam wdzięczni za ten trud i poświęcienie, i darzą was ogromnym szacunkiem. To wszystko sprawia, że wybrana przed laty droga wspólnego życia małżeńskiego była słuszna, co było możliwe dzięki wytrwałości i wspólnej pracy dla dobra rodziny, pomimo przeciwności losu jakie niesie życie.
Na zakończenie, wiceprezydent Wojciech Piech wzniósł toast za pomyślność w dalszym życiu małżeńskim wszystkich Jubilatów i zaprosił małżonków do pamiątkowej fotografii.
W uroczystości, zorganizowanej w sądeckim ratuszu, wzięli udział członkowie rodzin, najbliżsi i przyjaciele świętujących par małżeńskich
UM Nowy Sącz









Ruszyła policyjna akcja „Bezpieczne wakacje 2026” na Sądecczyźnie
Marian Potoniec odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej
Dlaczego warto dołączyć do Hardych Dzieciaków latem?
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm