Wydarzenia, Z ostatniej chwili
OSP w Brzeznej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym!
Wczoraj (30 kwietnia) jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzeznej została uroczyście włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Z tej okazji, Zarząd Powiatu przekazał strażakom profesjonalny sprzęt do ratownictwa medycznego.
Podczas spotkania, Powiat Nowosądecki reprezentował członek Zarządu Franciszek Kantor, sekretarz Powiatu i radny wojewódzki Witold Kozłowski oraz Ryszard Wąsowicz – kierownik Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu.
W imieniu starosty nowosądeckiego Marka Pławiak, Franciszek Kantor wręczył wyróżniającym się druhom Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie „w uznaniu zasług w budowaniu systemu bezpieczeństwa w powiecie nowosądeckim, wieloletnią pracę społeczną oraz działalność na rzecz lokalnej wspólnoty”.
Złote Jabłka Sądeckie otrzymali: druh Bogdan Fryzowicz – skarbnik OSP Brzezna, druh Robert Małek – prezes OSP Brzezna, druh Adam Zaczyk – członek Komisji Rewizyjnej OSP Brzezna i druh Piotr Kmiecik – przewodniczący Komisji Rewizyjnej OSP Brzezna.
Srebrne Jabłka Sądeckie otrzymali: druh Władysław Burdacki – sekretarz Komisji Rewizyjnej OSP Brzezna, druh Marcin Mordarski, druh Mariusz Mordarski, druh Marcin Kosecki i druh Jerzy Oleś.
Podczas uroczystości obecny był również st. bryg. Piotr Konar – zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, który otrzymał od starosty list gratulacyjny.
– W imieniu mieszkańców Sądecczyzny dziękuję Panu za wieloletnią i owocną współpracę w budowaniu systemu bezpieczeństwa na ziemi sądeckiej. Dzięki Pańskiej życzliwości, wsparciu oraz fachowym poradom, jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej nieustannie podnoszą poziom swych umiejętności i sprawność działania. Ofiary klęsk żywiołowych, wypadków i katastrof zawsze mogą liczyć na szybką i skuteczną pomoc ochotniczej lub zawodowej straży pożarnej. Jest Pan jednym z twórców tego systemu. Dziękując, życzę Panu jednocześnie dalszego rozwoju kariery zawodowej, realizacji planów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Mam również nadzieję, że w następnych latach nasza współpraca będzie się układać równie doskonale – mówił Franciszek Kantor, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego.
Fot. Maria Olszowska
Starostwo Powiatowe




















Marian Potoniec odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej
Dlaczego warto dołączyć do Hardych Dzieciaków latem?
Znęcał się nad swoją matką. Decyzją sądu 33-latek trafił do aresztu
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm