Edukacja, Ludzie z pasją, Wydarzenia, Z ostatniej chwili

Jak nie czytam jak czytam w Starym Sączu! Muzyczny pociąg do książki!

Opublikowano: Czerwiec 7, 2019 o 3:59 pm   /   przez   /   komentarze (0)

Jeżeli myślisz, że młodzież nie czyta książek…to dzisiaj możesz się mocno zdziwić. Co roku ponad 400 tys. uczennic i uczniów czyta w całej Polsce w tym samym momencie. Podobnie było w Starym Sączu!

7 czerwca uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im Juliusza Słowackiego w Starym Sączu  -zaprzyjaźnieni z biblioteką szkolną i oczywiście kochający książki postanowili przyłączyć się do akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”, zapraszając do wspólnej zabawy dzieci z Przedszkola „Pszczółka Maja”.

Główna bohaterka KSIĄŻKA zgromadziła w Parku Miejskim mnóstwo małych czytelników. Nie zabrakło także występu nowo powstałego zespołu PETRUS z „Dwójki”, którzy pod kierunkiem instruktorki Anny Kozik, tańczą zawsze i wszędzie, także z książką. Koordynatorkami całej akcji były panie Halina Madziar i Małgorzata Koszyk z Wolontariuszami „Dwójki”.

„Jak nie czytam, jak czytam” to najpopularniejsza w Polsce akcja czytelnicza. Powstała, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają wręcz więcej niż dorośli. Akcja promuje czytanie w prosty i radosny sposób. Bez przymusu, podniosłych haseł i wielkiej filozofii. Żeby czytanie nie kojarzyło się uczniom z przymusowymi lekturami, tylko miłym wspomnieniem. Czytaniem na trawie w gronie koleżanek, kolegów, nauczycieli, rodziców.

Smerfy i księżniczki i kot zauroczyły przedszkolaków, a przedszkolaki zdradziły nam jakie bajki lubią najbardziej. Posłuchajcie.

Komentarze

Partnerzy

herb 1ckis12092751_901790209899742_1325318935_nPrzechwytywanie  

Winieta-2012a