Edukacja
Nabór szkół do projektu „Klucz do Kosmosu” – Zbuduj Własnego Satelitę z POLSA!
Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) ogłasza nabór do projektu edukacyjnego „Klucz do Kosmosu”, realizowanego w ramach Ogólnopolskiego programu edukacyjnego misji IGNIS! „Klucz do Kosmosu” to szansa dla 10 000 polskich szkół na zdobycie bezpłatnych zestawów edukacyjnych, dzięki którym uczniowie w praktyczny sposób poznają tajniki elektroniki i inżynierii kosmicznej.
Czym jest „Klucz do Kosmosu”?
Centralnym elementem projektu jest prototyp urządzenia elektronicznego w kształcie satelity, którego wersja testowa towarzyszyła polskiemu astronaucie projektowemu Europejskiej Agencji Kosmicznej, Sławoszowi Uznańskiemu-Wiśniewskiemu, na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
Każda instytucja może otrzymać od 1 do 5 zestawów, zawierających po 5 kompletów elementów oraz płytki do lutowania w kształcie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.
Cele Projektu POLSA
Poprzez dostarczenie tych zestawów do szkół do końca bieżącego roku, POLSA chce osiągnąć kilka kluczowych celów:
- Wzmocnienie kompetencji inżynierskich i ścisłych u uczniów.
- Zachęcenie do podejmowania praktycznych aktywności przez uczniów i nauczycieli.
- Popularyzacja wiedzy o technologiach kosmicznych.
- Promocja wiedzy o drugim Polaku w Kosmosie – Sławoszu Uznańskim-Wiśniewskim.
Wsparcie Edukacyjne
Projekt jest w pełni obudowany bogatą bazą materiałów dydaktycznych, która ułatwi prowadzenie zajęć:
- Film instruktażowy z udziałem astronauty Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego.
- Wyczerpująca instrukcja montażu i ćwiczenia z podstaw lutowania.
- Gotowe scenariusze zajęć i propozycje rozszerzenia projektu.
- Projekty 3D do wydruku.
Jak dołączyć?
W naborze mogą wziąć udział szkoły ponadpodstawowe i podstawowe, a także inne instytucje edukacyjne, które mają możliwość przeprowadzić z młodzieżą zajęcia lutowania. Warunkiem otrzymania zestawów jest wypełnienie zgłoszenia przez dyrektora lub osobę upoważnioną przez dyrektora lub organ zarządzający placówką, deklaracja przeprowadzenia zajęć inżynieryjnych dla młodzieży oraz sporządzenia raportu z realizacji tych zajęć. Zestawy zostały przewidziane dla uczniów powyżej 12 roku życie.
Szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie misji IGNIS
Wypełnij formularz zgłoszeniowy – Kliknij TUTAJ!
źródlo: MEIN






Mikołajki na lodowisku
Od słowa do Brukseli –rywalizacja sądeckich licealistów w debatach oksfordzkich
Współczesne zagrożenia oczami eksperta. Stary Sącz stawia na edukację
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm