Edukacja, Z ostatniej chwili
W tej bibliotece nie tylko się czyta
Biblioteka Szkolna w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju to nie tylko miejsce, gdzie młodzież wypożycza książki. To instytucja, której pracownicy wraz z uczniami (Aktywem bibliotecznym) angażują się w różne inicjatywy, podejmując też własne akcje i projekty.

To również miejsce, w którym uczniowie mogą korzystać z różnych form wsparcia, np. warsztatów biblioterapeutycznych.
Pracownicy biblioteki, pomimo okresu pandemii, zorganizowali wraz z uczniami m.in.: Narodowe Czytanie fragmentów „Balladyny” Juliusza Słowackiego, przystąpili do akcji #SzkołaPamięta, „Szkoła do Hymnu”, zorganizowali konkurs „Boże Narodzenie – tradycje, a współczesność” i konkursy wielkanocne. Wzięli tez udział w ogólnopolskim projekcie „Baczyński” na projekt graficzny wybranego wiersza, recytację, prezentacje multimedialne, czy prace plastyczne, związane z rocznicą urodzin wybitnego poety oraz w konkursie „Mądra książka roku 2020″.
– Wraz z uczniami zorganizowaliśmy Przegląd Talentów i konkurs „Tradycje Wielkanocne -współczesne technologie – z pokolenia na pokolenie” – mówi Agnieszka Oleszycka, nauczyciel bibliotekarz w ZSP Krynica.
Pracownicy biblioteki uczestniczą również w akcjach charytatywnych i wolontariackich, promują szkołę w środowisku lokalnym.

Fot. ZSP Krynica-Zdrój






Utrudnienia na ul. Jana Pawła II w Starym Sączu – ruszają prace drogowe
Emocje do ostatniej piłki! Siatkarki MUKS Poprad Stary Sącz triumfują na własnym parkiecie
Uczniowie liceum rozbudowali szkolną strefę relaksu dzięki młodzieżowemu projektowi
Drzej. on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
1 listopada, 2024 o 4:26 pmJa on Starostwo Powiatowe zmieniło klasyfikacje gruntów. Gigantyczne podatki
31 października, 2024 o 4:33 pm19 listopad 2017r. – Zoduski Muzykonckie – Moje Blog on Zoduski Muzykonckie Związku Podhalan w Łącku
10 października, 2023 o 10:49 pm